Careers@Hilton Live - globalna inicjatywa skierowana do młodych

Careers@Hilton Live - globalna inicjatywa skierowana do młodych

Careers@Hilton Live: Youth in Hospitality Month to program sieci obiektów konferencyjnych Hilton Worldwide, którego celem jest pokazanie młodym ludziom jak wiele ma do zaoferowania branża hotelarska. Program polegał na organizowaniu przez cały miesiąc specjalnych wydarzeń mających na celu edukację na temat możliwości zatrudnienia w hotelarstwie.

W maju w obiektach sieci Hilton Worldwide zorganizowanych zostało wiele spotkań zachęcających do odkrywania możliwości kariery w branży hotelarskiej. Program objął także polskie obiekty sieci: Convention Centre oraz Hilton Warsaw Hotel. Do udziału w programie zaproszonych zostało ponad 30 studentów Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie oraz uczniów Zespołu Szkół w Łukowie. Młodzi ludzie mieli dzięki temu możliwość zwiedzania niedostępnych dla gości pomieszczeń hotelu oraz udziału w panelu dyskusyjnym. Uczniowie mieli także możliwość m.in. udziału w warsztatach dotyczących obsługi klienta czy poznania pracowników przedstawiających zakres swoich obowiązków.

Cała inicjatywa była częścią programu Bright Blue Futures, którego celem jest zachęcanie pracowników obiektów konferencyjnych do pomagania młodzieży. To także część zobowiązania Open Doors podjętego przez Hilton Worldwide.

- Młodzi ludzie borykają się z trudnymi perspektywami zatrudnienia, a tętniąca życiem i nieustannie rozwijająca się branża hotelarska oferuje im wiele fantastycznych możliwości, które często odpowiadają ich zainteresowaniom i umiejętnościom. Chcemy podzielić się z młodymi ludźmi w Polsce naszą wiedzą i doświadczeniem potrzebnym do podjęcia świadomej decyzji dotyczącej przyszłości - skomentował Essam Abouda, wiceprezes Hilton Worldwide do spraw operacyjnych na Europę Wschodnią, Rosję i Turcję.

INFORMACJA PRASOWA