Były szef Travelist i Booking na Polskę Jakub Bączykowski dołącza do zespołu Nocowanie.pl jako szef rozwoju biznesu

Były szef Travelist i Booking na Polskę Jakub Bączykowski dołącza do zespołu Nocowanie.pl jako szef rozwoju biznesu

Jakub Bączykowski może pochwalić się naprawdę rozbudowanym CV. Związany był z takimi serwisami, jak Booking, Travelist, Slowhop czy Groupon, a od teraz również z portalem Nocowanie.pl. Obejmie on nowo utworzone stanowisko szefa rozwoju biznesu (head of business developement), na którym to będzie odpowiadał za rozwój bazy klientów serwisu.

- Jestem związany z turystyką od 20 lat, z tą krajową i zagraniczną. Cieszę się ogromnie, że właśnie teraz dołączam do zespołu Nocowanie.pl. Szczególnie, w tym okresie pełnym wyzwań, niepewności, gdy turystyka krajowa potrzebuje jeszcze więcej wsparcia, nowych pomysłów i narzędzi. To też bardzo dobry czas na świadomy rozwój - mówił Jakub Bączykowski.

Pan Jakub swoją karierę zaczynał na stanowiskach sprzedażowych w Starwood Hotels and Resorts. Wiedzę zdobytą międzynarodowej sieci wykorzystał do otwarcia polskiego oddziału Booking.com, gdzie pełnił stanowisko senior account managera i szefa na Polskę. 

W swojej karierze pracował również dla Groupona, gdzie wraz z 40-osobowym zespołem rozwinął obszar Travel - z sukcesem. Lata 2013-2019 w życiu Jakuba Bączykowskiego związane były z serwisem rezerwacyjnym Travelist, gdzie początkowo był szefem sprzedaży, następnie general managerem na Polskę, a na końcu general managerem na Europę Środkowo Wschodnią. W ciągu ostatnich lat zaangażowany był w rozwój serwisu Slowhop oraz grupy hoteli Górskie Resorty - w ramach swojej działalności consultingowej.

Serwis Nocowanie.pl to jeden z liderów w kategorii noclegów krajowych. Rocznie turyści wysyłają za pomocą serwisu kilkanaście milionów zapytań o noclegi w bazie turystycznej we wszystkich województwach. W ramach swojego nowego stanowiska pan Jakub będzie odpowiadał za rozwój bazy klientów serwisu. Nocowanie.pl jest częścią holdingu WP.

- 2021 był dla nas jednocześnie bardzo trudny i bardzo dobry. Obiekty turystyczne były zamknięte przez pierwszych pięć miesięcy. Mimo to znacznie przekroczyliśmy ambitne cele budżetowe – mówi prezes Nocowanie.pl Tomasz Machała. - Z dużym optymizmem patrzę na 2022 rok. Chcemy zdobywać nowych klientów i realizować potrzeby turystów, którzy dotąd nie korzystają z Nocowania – dodaje Machała.

Gratulujemy Panu Jakubowi i życzymy wielu sukcesów!

INFORMACJA PRASOWA