Business Garden we Wrocławiu

Business Garden we Wrocławiu
Architekci z zespołu APA Wojciechowski zostali wybrani w konkursie na autorów koncepcji trzeciego przyjaznego środowisku parku biznesowego SwedeCenter w Polsce - Business Garden Wrocław. SwedeCenter, który jest częścią grupy Inter IKEA kładzie bardzo duży nacisk na poszanowanie środowiska naturalnego i komfort najemców. Doświadczenie studia architektonicznego w podobnych przedsięwzięciach było jednym z czynników decydujących o zwycięstwie zespołu APA Wojciechowski.


Park biznesowy Business Garden Wrocław będzie składał się z 8 budynków, które łącznie zajmą 120 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Będzie on trzecim i jednocześnie największym projektem realizowanym pod marką Business Garden. Inwestycja planowana jest na działce wielkości 7 hektarów. Pierwsze budynki należące do kompleksu mają zostać oddane do użytku w 2014 roku.

Business Garden Wrocław zlokalizowany zostanie przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Dąbrówki, w pobliżu stacji PKP Mikołajów, naprzeciwko Centrum Handlowego Magnolia.
Inwestycje takie jak Business Garden Wrocław, Business Garden Warszawa oraz Business Garden Poznań realizowane będą pod kątem otrzymania certyfikatu LEED – Leadership in Energy and Environmental Design. Certyfikat potwierdza wykorzystanie przyjaznych środowisku materiałów i rozwiązań. Budynki opatrzone takim certyfikatem charakteryzuje wysoka jakość komponentów, zastosowanie technologii redukujących zużycie zasobów, odzyskujących wodę (w tym deszczówkę) oraz kontrolujących jakość powietrza i dostęp naturalnego światła.

Pierwszym projektem Business Garden, na który składać się będzie 90 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, hotelowej, restauracyjnej i konferencyjnej jest aktualnie obiekt budowany w Warszawie. Jego pierwsza część będzie gotowa do wynajęcia we wrześniu 2012. Drugim Business Garden, o powierzchni ok. 80 tysięcy metrów, jest obiekt zlokalizowany w Poznaniu, a jego pierwsza faza będzie sukcesywnie oddawana do użytku w latach 2013 i 2014.

Werdykt jury uwzględniał holistyczne podejście architektów, elastyczność w gospodarowaniu przestrzenią, ale też doświadczenie pracowni w zastosowaniu projektowania dla zrównoważonego rozwoju. Architekci z APA Wojciechowski zrealizowali inwestycje biurowe o łącznej powierzchni ponad pół miliona metrów kwadratowych. – "Business Garden Wrocław jest z pewnością dla nas jednym z najciekawszych i stanowiących wyzwanie projektem w historii pracowni". – takimi słowami swoje zadowolenie ze zwycięstwa wyraził Szymon Wojciechowski, prezes APA Wojciechowski.

Natomiast Roger Andersson, Country Manager SwedeCenterw ten sposób podsumował całe przedsięwzięcie: – "Wrocław to prężnie rozwijający się ośrodek biznesowy, skupiający przedstawicieli branż IT i sektora BPO. Oferuje przyzwoity i stabilny rynek powierzchni biurowych. Budowa Business Garden daje szanse na stworzenie bardziej przyjaznych rozwiązań komercyjnych dla wiodących lokalnych i międzynarodowych klientów".

Źródło: e-gospodarka.pl