Branża MICE nie stoi w miejscu i wybiega technologicznie w przyszłość- mimo pandemii!

Branża MICE nie stoi w miejscu i wybiega technologicznie w przyszłość- mimo pandemii!

Wszyscy na pewno zdajemy sobie sprawę, że dobrze wybrany sprzęt multimedialny potrafi sprawić, że wydarzenie skończy się sukcesem lub... całkowitą klapą. Jest to tym bardziej ważne przy organizacji eventów online i hybrydowych, które są aktualnie najpopularniejsze i najbezpieczniejsze. Jest to również kluczowa sprawa w przypadku koncertów. 

Mimo, że jeszcze trochę minie, zanim wrócimy do realizacji koncertów w pełnym wymiarze, warto poszerzać swoją wiedzę na temat trendów i nowinek technologicznych. Wszystko po to, by nie pozostać w tyle za konkurencją.

Z tego właśnie powodu małopolscy realizatorzy dźwięku spotkali się 16 marca w ICE Kraków na przedpremierowym zamkniętym pokazie, podczas którego doświadczony realizator dźwięku (obecnie również przedstawiciel firmy SoundTrade) Michał Niezbecki przedstawił możliwości nowej konsoli Heritage D96-24 marki Midas. 

W czym nowa konsola Heritage D96-24 jest wyjątkowa?

Firma Midas zapewnia, że ten sprzęt przenosi miksowanie dźwięku na inny poziom, m.in. dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, która pomaga maszynie coraz skuteczniej rozpoznawać sygnały audio, ale też uczy się sposobu i stylu pracy jej operatora. 

Co ważne, pokaz ten odbył się stacjonarnie, więc była to pierwsza od bardzo dawna okazja do spotkania się lokalnych realizatorów na żywo. Oprócz poznania nowych funkcji konsoli, uczestnicy mogli wymienić się doświadczeniami. Wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Uczestnicy dostosowali się do wytycznych służb w zakresie zachowania dystansu oraz wewnętrznych regulacji ICE Kraków. 

„Tak duże zainteresowanie prezentacją i osobista obecność na wydarzeniu pokazuje, że branża MICE nie złożyła broni i nadal chce się rozwijać. Pandemia nie odebrała nam – realizatorom wydarzeń chęci do podnoszenia swoich kwalifikacji. Wręcz przeciwnie – dała nam czas na zapoznanie się z systematycznie wprowadzanymi na rynek rozwiązaniami technologicznymi, które być może już wkrótce będziemy wykorzystywać na co dzień w naszej pracy. Najważniejsze jednak, że mogliśmy spotkać się w bezpiecznych warunkach i niecierpliwie czekamy na powrót do wydarzeń realizowanych nie tylko online, ale także onsite” – mówi Katarzyna Janus, realizatorka dźwięku podczas wydarzeń odbywających się w ICE Kraków.

INFORMACJA PRASOWA