Brak chętnych na łódzkie hotele

Brak chętnych na łódzkie hotele

Żaden chętny nie zgłosił się do licytacji ogłoszonej przez Skarb Państwa, podczas której można było kupić 85 procent udziałów spółki "Centrum Hotele", właściciela pięciu łódzkich hoteli.

Tym samym wyznaczona na najbliższą środę publiczna aukcja została odwołana. Cena wywoławcza wystawionych na sprzedaż udziałów (pozostałe 15 procent miało być zamienionych, zgodnie z zasadami prywatyzacji, na akcje pracownicze) wynosiła 80 mln 648 tys. i 850 zł. Szukano nabywcy na cały pakiet. To już druga próba Ministerstwa Skarbu w zbyciu udziałów tej firmy. Termin pierwszej aukcji był wyznaczony na 17 czerwca. Nie doszło do niej z tego samego powodu, zgłosił się nikt, kto byłby zainteresowany zakupem. Wtedy jednak za udziały trzeba było zapłacić o ponad 10 mln zł więcej, dokładnie 91 - Póki co nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie dalszych losów spółki - mówi Grzegorz Domański z Ministerstwa Skarbu, nadzorujący prywatyzację. - Coś więcej powinno być wiadomo na przełomie sierpnia i września.

Spółka "Centrum Hotele" jest właścicielem pięciu łódzkich hoteli - trzygwiazdkowych: Centrum i Światowit oraz dwugwiazdkowych: Savoy, Mazowiecki i Polonia Palast. W sumie oferują one blisko tysiąc miejsc noclegowych, co stanowi około 40 procent miejsc we wszystkich skategoryzowanych obiektach w mieście. Spółka jest także właścicielem działki na Rogach o powierzchni 2,34 ha oraz drugiej o powierzchni blisko 0,23 ha przy ul. Strzelców Kaniowskich. Zatrudnia 196 osób.

Źródło: e-hotelarz.pl