Awaria prądu w Marriotcie, przyczyną kłopotów w Internecie

Awaria prądu w Marriotcie, przyczyną kłopotów w Internecie

Awaria prądu w Marriotcie stała się przyczyną kłopotów z internetem w całej Polsce- donoszą internauci. Do awarii doszło około południa. Jej przyczyną była usterka głównego urządzenia z powodu braku prądu. Potwierdziły to zgodnie firmy takie jak: ROBBO COMPUTER, eTop, ATM, Netia i Skynet.

Nieoficjalne informacje zostały zdobyte przez
tvnwarszawa.pl, dotyczyące problemów jakie napotkało większość operatorów telekomunikacyjnych, którzy mają w hotelu swoje punkty przesyłowe. Na szczęście teraz działa już wszystko normalnie.

Z informacji wynika, że w budynku hotelu Marriott w Warszawie wystąpiła dziś około godz. 12.00 awaria prądu. W związku z tym dopuszczało się możliwość wystąpienia trudności z korzystaniem, z usług telekomunikacyjnych. Tym bardziej, że w budynku znajduje się centrala jednego z operatorów telekomunikacyjnych.

Zarządca budynku, firma LIM przyznała się reporterowi TVN Warszawa, że tuż po godz. 12.00,  nastąpiła owa awaria, która była przyczyną dwugodzinowego braku prądu. Mimo iż sytuacja już się unormowała, jednak cały czas mogą występować utrudnienia w korzystaniu z sieci.

Tylko fragment Marriotta zajmują hotel i biura. Nieliczni wiedzą, że to także bardzo ważne połączenie telekomunikacyjne. Owy budynek przy Jerozolimskich 65/79 jest najważniejszym punktem w mieście. To właśnie tam zaczęła się historia polskiego internetu.

Również tam podłączonych jest bardzo wielu operatorów, więc usterka wywołała spore problemy z dostępem do sieci w większej części kraju. Internet swym działaniem obrazuje system naczyń połączonych. Jeżeli do awarii dojdzie w jednym miejscu, cała sieć zaczyna szwankować. Tak właśnie było w przypadku dzisiejszej usterki.Źródło: e – hotelarz.pl