97 nowych hoteli Accor w Europie

97 nowych hoteli Accor w Europie

Grupa Accor wrażając strategię HotelInvest podjęła decyzję o zakupie 97 hoteli w Europie. Zakup dotyczył dwóch portfeli nieruchomości za łączną kwotę 900 mln euro.

Pierwszy portfel transakcji Accoru objął 86 obiektów konferencyjnych z czego 67 znajduje się w Niemczech, a 19 w Holandii. W obiektach tych Accor do tej pory był operatorem na zasadzie dzierżawy już od 2007 roku. Do grupy tych 86 hoteli należą obiekty konferencyjne takich marek jak Ibis, Ibis Budget, Mercure i Novotel. Łączna cena zakupu tego portfela wyniosła 722 miliony euro.

Pozostałych 11 obiektów zostało zakupionych przez Accor po negocjacjach na wyłączność z Axa Real Estate. Accor jest operatorem zakupionych hoteli znajdujących się w Szwajcarii od 2008 roku. Do tej grupy należą obiekty marek Ibis, Ibis Budget, Novotel oraz MGallery.

- Te transakcje to wyraźny sygnał potwierdzający nasze możliwości szybkiego wdrożenia strategii restrukturyzacji portfela HotelInvest. W pełni odpowiadają one naszym kryteriom wyboru nabywanych aktywów: hotele zlokalizowane są w kluczowych miastach europejskich i generują doskonałe wyniki operacyjne w naszych najbardziej dochodowych segmentach rynku - powiedział Sébastien Bazin, Prezes i Dyrektor Generalny Accoru.

INFORMACJA PRASOWA