467 godzin najlepszych europejskich animacji po raz pierwszy w Polsce! Cartoon Forum w Gdańsku i Sopocie!

467 godzin najlepszych europejskich animacji po raz pierwszy w Polsce! Cartoon Forum w Gdańsku i Sopocie!
W dniach 13-16 września br. Sopot będzie gospodarzem 22. Edycji Cartoon Forum organizowanego przez European Association of Animation Film we współpracy z Studiem Miniatur Filmowych Sp. z o.o. Cartoon Forum jest imprezą o wysokiej międzynarodowej randze, organizowanej od 1990. Powszechnie impreza uważana jest za najważniejsze i najlepsze miejsce do pokazywania, promocji i dystrybucji europejskich seriali animowanych. W tym czasie w Sopocie i w Gdańsku spotka się ponad 700 specjalistów z branży filmów animowanych, a zaprezentowanych zostanie 66 projektów, trwających łącznie aż 467 godzin!

Gdańsk Convention Bureau (GCB) jest jednym z partnerów wspierających organizację forum. W ramach projektu Gdańscy Akcjonariusze 20-stu naszych wolontariuszy - nazywanych przez Cartoon Forum "Toonies" - będzie pomagać przy organizacji tego wielkiego wydarzenia, zarówno na etapie przygotowań, jak również podczas całego eventu. GCB organizuje również Welcome Desk na lotnisku dla uczestników Forum oraz wraz z lokalnym PCO - Teja Tur - pomaga zorganizować wycieczki fakultatywne dla uczestników konferencji. Goście Forum otrzymają również od GCB pakiety materiałów promocyjnych. W tym roku Polska plasuje się na czwartym miejscu pod względem ilości prezentowanych projektów po Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, które prezentują odpowiednio 21, 14 i 11 projektów. Polskie seriale, które wybrane zostały do uczestnictwa w forum, to kombinacja nowoczesnego stylu z bogatym narodowym dziedzictwem artystycznym i literackim. Odzwierciedlają one dynamicznie rosną rolę polskiej animacji, która wzbudza coraz większe zainteresowanie na międzynarodowym rynku.

Lista wybranych polskich projektów obejmuje następujące produkcje: "Agata" (Serafiński Studio i TV Studio Filmów Animowanych); "Basia" (Grupa Smacznego); Casparade" (Film Produkcja); "Pamiętnik Florki" (Anima-Pol); oraz "Pluszaki rozrabiaki" (Filmograf, Egmont Polska oraz Studio Miniatur Filmowych).

Poza prezentacją powyższych projektów, Cartoon Forum Polska będzie również gospodarzem Cartoon d'Or 2011, Europejskiej nagrody dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego roku. Ceremonia odbędzie się w namiocie postawionym na plaży przy hotelu Sheraton. Zakończeniem Cartoon Forum będzie Farewell Party zorganizowane na terenach Stoczni Gdańskiej, w centrum Stocznia Gdańska. Cartoon Forum odbędzie się w Polsce po raz pierwszy. To ogromna i niepowtarzalna to okazja do promocji naszych miast i całego regionu.Więcej informacji udziela p. Beata Pawłowska

[email protected]

www.gdanskconvention.pl

Informacja prasowa