"Śląskie smaki" w restauracji sunlight angelo Hotel Katowice

"Śląskie smaki" w restauracji sunlight angelo Hotel Katowice

Restauracja sunlight, mieszcząca się w angelo Hotel Katowice dołączyła właśnie do wyjątkowego grona lokali na Szlaku Kulinarnym "Śląskie Smaki". Obiekt oferuje wyśmienite dania regionalnej kuchni śląskiej, unowocześnione oryginalnymi akcentami.

Projekt Szlak Kulinarny "Śląskie Smaki" to inicjatywa stworzona przez Śląską Organizację Turystyczną. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja tradycyjnej kuchni śląskiej oraz wszelkich wariacji na jej temat. Na Szlaku Kulinarnym "Śląskie Smaki" mogą znaleźć się wyłącznie lokale, serwujące śląskie potrawy, których receptury zostały zweryfikowane przez ekspertów w tej dziedzinie. Jest to więc szczególne wyróżnienie, dodające prestiżu objętym nim restauracjom.

- W naszej restauracji serwujemy różnorodne dania – od lekkich potraw śródziemnomorskich po wyraziste orientalne. Jednakże aspekt lokalności jest dla nas bardzo ważny. Przy tworzeniu nowego menu zawsze włączam do niego receptury oraz składniki regionalne. Dołączenie do Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki” było dla nas naturalnym krokiem, szczególnie że angelo Hotel Katowice od początku swojego istnienia angażuje się w promocję regionu - mówi Rafał Paconia, szef kuchni restauracji sunlight angelo Hotel Katowice.

Wyróżnione przez "Śląskie Smaki" zostały 3 dania serwowane w restauracji sunlight. Są to żur żeniaty, golonka wieprzowa z kapustą duszoną z kminkiem, musztardą i chrzanem oraz racuszki z zielonych jabłek z sosem waniliowym i jagodami. Potrawy te mogą poszczycić się wyjątkowym smakiem, który łączy w sobie tradycję śląskiej kuchni z inwencją twórczą szefa kuchni.

Szlak Kulinarny "Śląskie Smaki" wyróżnia nie tylko śląską tradycję kulinarną, ale też jurajską, zagłębiowską czy beskidzką. Jest to więc gastronomiczna podróż zarówno przez wyjątkowe smaki, jak i wspaniałe polskie regiony. Do tego wyjątkowego projektu dołączyły już 32 restauracje, które łącznie oferują gościom 150 oryginalnych, regionalnych dań.

INFORMACJA PRASOWA