Rafał Nawrot z katowickiego Qubus Hotel Prestige w barmańskiej czołówce.

 Rafał Nawrot z katowickiego Qubus Hotel Prestige w barmańskiej czołówce.
Rafał Nawrot ze Sky Bar w Qubus Hotel Prestige Katowice, po finale w Puerto Rico okazał się jednym z 19 najlepszych barmanów na świecie. Był to jak dotąd pierwszy reprezentant Polski w prestiżowym konkursie Bacardi Legacy Cocktail Competition. Tegoroczna edycja konkursu uwieńczyła też obchody 150 rocznicy powstania firmy.

Wyłonieni we wcześniejszych etapach finaliści lokalnych edycji konkursu rywalizowali o tytuł najlepszego barmana na świcie. Ideą zawodów było stworzenie klasycznego oryginalnego koktajlu, konkurencyjnego z takimi klasykami jak Mojito czy Cuba Libre. Autorski drink Rafała Nawrota to egotyczne True Bacardi Desire.

-Inspirowałem się połączeniem kultury polskiej i karaibskiej. Zmiksowałem w swojej prezentacji polską ciężką pracę i upór w dążeniu do celu oraz karaibską otwartość i zabawę płynącą z ich stylu życia. Kto inny jak nie barman jest osobą łączącą te cechy? Uważam, że barman swoją postawą może wyrażać wielokulturowość. Staram się uczyć od najlepszych dlatego mogę powiedzieć, że inni barmani również są moją inspiracją. Przez cały okres swojej pracy udało mi się wykreować własny styl barmański, w którym dążę do osiągnięcia perfekcji – podkreśla Rafał Nawrot.

Uczestników oceniało niebanalne jury o ogromnym autorytecie w składzie między innymi Salvatore Calabrese, Simon Difford czy Nicolas Saint-Jean. Prestiżowy konkurs otwiera Rafałowi niejedne drzwi. Barman będzie miał okazję uczyć się od wybitnych specjalistów w najbardziej uznanych barach na świecie. Już 22 lipca weźmie także udział w International Worthersee Cocktail Cup 2013, który odbędzie się w austriackim Klagenfurcie.

- W Qubus Hotel Prestige Katowice nauczyłem się przede wszystkim pracy w dużym i silnym zespole. Sky Bar w tym 4 gwiazdkowym hotelu jest również bardzo prestiżowym miejscem. Bardzo ważne jest też to, że mam tu wolną rękę jeśli chodzi o tworzenie koktajli co umożliwia mi ciągły rozwój. Goście Sky Baru znają mnie i moje umiejętności, dlatego często jestem proszony o jakąś specjalną kompozycję, którą tworzę zgodnie z ich potrzebami. . Uwielbiam to co robię i jest to ogromną częścią mojego życia. Jestem szczęściarzem robiącym to, co kocham. Ktoś kiedyś powiedział, że to najbardziej męski zawód świata i niewątpliwie ma racje – podsumowuje Rafał Nawrot.

Wszystkich pragnących osobiście sprawdzić czy Rafał jest tak samo przystojny jak profesjonalny, zaprasza się do Sky Bar w Qubus Hotel Prestige Katowice. Oryginalny lokal znajdujący się w centrum miasta, zlokalizowany na 27 piętrze bar jest idealnym miejscem dla negocjacji czy spotkania biznesowego. Konferencyjny Qubus Hotel Prestige dzięki zapleczu sal szkoleniowych i bankietowych umożliwi też organizację wszelkich przyjęć jak wesela czy chrzciny.

INFORMACJA PRASOWA