Hilton Paris Opera – paryski hotel ponownie otwarty

 Hilton Paris Opera – paryski hotel ponownie otwarty

Sieć hoteli Hilton Hotels & Resorts poinformowała o oficjalnym otwarciu Hilton Paris Opera, historycznego i jednego z najbardziej okazałych hoteli w Paryżu, który przeszedł gruntowną renowację. Po renowacji wartej 50 mln $, historyczny hotel w samym sercu prestiżowej dzielnicy miasta zyskał nowy, elegancki wygląd.

Hilton Paris Opera to obiekt usytuowany na prawym brzegu Sekwany, w bezpośrednim sąsiedztwie Opery Garniera, Pól Elizejskich oraz butików w Galerii Lafayette i Printemps na bulwarze Haussmanna. W swojej pierwotnej wersji hotel został zaprojektowany przez architekta Juste Lischa. Otwarto go w 1889 r., a pierwszymi gośćmi byli odwiedzający paryską wystawę światową (Exposition Universelle). Niedawno hotel przeszedł gruntowną renowację wartą 50 mln $, która przywróciła mu jego dawny blask.

- Francja ma największy wewnętrzny rynek turystyczny w Europie. Szacuje się, że do 2018 roku jego wartość osiągnie 100 mln, a sam Paryż utrzyma swoją pozycję jednego z najchętniej odwiedzanych miast. Hilton Worldwide jest związany z tym miastem od bardzo dawna. Cieszymy się, że możemy przywrócić dawny blask jednemu z jego najbardziej okazałych hoteli. Gruntowna renowacja sprawiła, że Hilton Paris Opera otworzył swoje drzwi zarówno dla Paryżan, jak i gości z zagranicy – powiedział Simon Vincent, wiceprezes Hilton Worldwide, odpowiedzialny za region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Każda część hotelu Hilton Paris Opera została starannie odrestaurowana z uwzględnieniem historycznego charakteru hotelu, a jednocześnie w nowoczesnym stylu, który trafi w gusta dzisiejszych podróżnych. Najbardziej eleganckim elementem hotelu jest apartament Marii Callas o powierzchni 81 mkw. Oprócz przestronnego salonu z wysokimi stropami, charakterystycznymi dla budynków przy bulwarze Hausmanna, apartament posiada również elegancko urządzoną sypialnię z łożem królewskim oraz dodatkową sypialnię z podwójnymi łóżkami. Oba pomieszczenia mają osobne łazienki z prysznicem, wykończone wypolerowaną płytą kamienną.

Hotel Hilton Paris Opera oferuje również 29 innych apartamentów, niektóre z pięknymi, francuskimi balkonami. Ich goście otrzymują do dyspozycji ekspresy do kawy, łazienki z pełnym wyposażeniem oraz rozszerzone pakiety powitalne. Dostęp do strefy Executive Lounge, gdzie serwowane są śniadania i popołudniowe przekąski, jest wliczony w cenę noclegu. Hotel szczyci się również luksusowym klubem fitness oraz sześcioma salami konferencyjnymi z dostępem do naturalnego światła. Sala balowa Baccarat z żyrandolami w stylu retro od słynnego producenta kryształów została odnowiona do stanu z lat swojej świetności i może pomieścić nawet 180 gości przy okazji różnych wydarzeń takich jak konferencje, bankiety czy szkolenia.

Hotel Hilton Paris Opera znajduje się w bliskiej odległości od stacji kolejowej Saint-Lazare, około 27 km od lotniska im. Charlesa de Gaulle’a, 22 km od lotniska Paryż-Orly oraz 8 km od biznesowej dzielnicy La Défense.

INFORMACJA PRASOWA