Hotel Mercure Sosnowiec

Hotel Mercure Sosnowiec

Sosnowiec niestety w markowe hotele nie obfituje. Większość światowych graczy za swój cel obiera stolicę Górnego Śląska, czyli Katowice. Jednak w Sosnowcu potencjał dojrzał Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis S.A. Międzynarodowa sieć na podstawie umowy franczyzowej z firmą Glare Global Sourcing Faruque sp.j. postawi hotel przy ulicy Teatralnej.

Hotel Mercure Sosnowiec ma zostać otwarty dla gości dopiero w 2022 roku, ale już rozpoczęły się prace budowlane. Hotel oferować będzie 120 pokoi, strefę SPA, sky bar, restaurację i powierzchnie eventowe, w tym sale konferencyjne, z obecności których szczególnie ucieszą się śląscy przedsiębiorcy i organizatorzy spotkań biznesowych. W Sosnowcu bowiem brakuje miejsc, w których można zorganizować biznesowe wydarzenia, typu konferencje, szkolenia, warsztaty czy seminaria.

Hotel będzie mógł pochwalić się doskonałą lokalizacją w niewielkiej odległości od głównego dworca PKP (zaledwie 450 metrów). W sąsiedztwie znajduje się także centrum handlowe i główna arteria komunikacyjna, która umożliwi szybki dojazd do centrum Katowic i do innych miast na Górnym Śląsku.