Venue Hunting - co to jest?

Organizacja eventów staje się coraz bardziej wymagającym przedsięwzięciem. Konkurencja na rynku, nowe, stale zmieniające się trendy i wielość trudnych decyzji do podjęcia - to największe trudności, z jakimi spotykają się organizatorzy. Co jednak okazuje się najbardziej wymagające, a zarazem ma największy wpływ na sukces? Poszukiwanie odpowiedniego miejsca! Właśnie dlatego w ostatnich latach coraz popularniejszy staje się trend Venue Hunting. 

Co to jest Venue Hunting? 

Venue Hunting, czyli dosłownie "polowanie na miejsce", to proces selekcji idealnego otoczenia dla planowanego wydarzenia. Jednak jest to proces o wiele bardziej skomplikowany, niż może się wydawać.  To nie tylko poszukiwanie dostępnej przestrzeni, ale prawdziwa sztuka znajdowania i wybierania odpowiedniego otoczenia, które doskonale wpisuje się w charakter planowanej imprezy. Jest to nieodzowny element organizacji każdego wydarzenia, niezależnie od tego, czy chodzi o małe spotkanie biznesowe, koncert, konferencję czy przyjęcie ślubne.

Dlaczego ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca? 

Wybór odpowiedniego miejsca ma ogromne znaczenie, ponieważ to ono w dużej mierze kształtuje atmosferę i doświadczenie uczestników. Jeśli planujesz ślub, miejsce ma odzwierciedlać romantyzm i magię tego dnia. Organizujesz konferencję biznesową? Miejsce musi być profesjonalne, inspirujące i sprzyjające wymianie myśli. A może przygotowujesz wystawę sztuki? Wtedy przestrzeń staje się integralną częścią dzieła.

Venue Hunting to również poszukiwanie miejsc, które pasują do budżetu i logistycznych potrzeb. To znalezienie złotego środka między marzeniami a rzeczywistością. Odpowiednie miejsce nie tylko podkreśla istotę wydarzenia, ale również ułatwia jego organizację, zapewniając dostępność, wygodę i wszystkie niezbędne udogodnienia.

Warto zrozumieć, że Venue Hunting to nie tylko techniczne poszukiwanie. To odkrywanie miejsc, które wywołują emocje i pozwalają tworzyć niezapomniane wspomnienia. Przede wszystkim jednak to okazja do stworzenia wyjątkowego kontekstu dla wyjątkowych chwil. 

Narzędzia pomocne w Venue Hunting

W dobie internetu mamy do dyspozycji wiele narzędzi i źródeł, które mogą znacząco ułatwić proces Venue Hunting. Oto kilka przydatnych i najczęściej wykorzystywanych narzędzi, które pomogą wam znaleźć wymarzone miejsce na event!

Grupy na Facebooku

Grupy na platformie Facebook stały się popularnym miejscem, gdzie organizatorzy wydarzeń mogą wymieniać się informacjami i radami dotyczącymi znalezienia odpowiednich miejsc na swoje imprezy. Istnieją grupy dedykowane różnym rodzajom wydarzeń, takie jak wesela, konferencje, czy imprezy firmowe. W takich grupach można zadawać pytania, uzyskiwać rekomendacje od innych użytkowników, a nawet przeglądać ogłoszenia od właścicieli lokali eventowych.

Fora internetowe

Fora internetowe są świetnym źródłem informacji dla osób poszukujących odpowiedniego miejsca na swoje wydarzenie. Istnieją specjalistyczne fora branżowe, na których profesjonaliści i pasjonaci dzielą się swoim doświadczeniem i wskazówkami. To doskonałe miejsce, aby uzyskać nie tylko rekomendacje dotyczące konkretnych miejsc, ale również poznać ogólne trendy i nowości w branży eventowej.

Portale branżowe

Portale internetowe dedykowane branżom eventowym, takim jak konferencje, wesela, targi, czy koncerty, są cennym źródłem informacji. Na takich portalach można znaleźć bazę danych miejsc eventowych, oceny i recenzje od użytkowników, a także artykuły i porady dotyczące organizacji imprez. Dzięki takim portalom można przeglądać różne opcje, porównywać oferty i znaleźć lokalizację dostosowaną do indywidualnych potrzeb.


Jednym z portali branżowych, które z pewnością pomogą Ci odnaleźć idealną przestrzeń na wydarzenie jest portal SaleBiznesowe.pl. To nowoczesna wyszukiwarka obiektów biznesowych, która wyróżnia się świetnie zoptymalizowanymi opcjami wyszukiwania. Wyszukiwarka umożliwia wybranie wszystkich lokalizacji, które spełniają wcześniej określone przez nas kryteria. Możemy ograniczyć się wyłącznie do jednego miasta bądź województwa lub skupić się na miejscach będących nad morzem, w górach czy nad jeziorem.

Jednocześnie możemy zakreślić standard obiektu i przeszukiwać wyłącznie hotele 3-gwiazdkowe, 4-gwiazdkowe lub 5-gwiazdkowe, lub skupić się na alternatywnych miejscach, takich jak: zamki, dworki, pensjonaty lub miejsce do organizacji eventów online. 

Dodatkowo możemy skorzystać z porównywarki obiektów, przeczytać opinie innych organizatorów i wysłać zapytanie bezpośrednio do obiektu.

Venue Hunting to proces, który można znacząco ułatwić, korzystając z dostępnych narzędzi i źródeł informacji. Grupy na Facebooku, fora internetowe oraz portale branżowe stanowią wartościowe źródła wiedzy i pomagają znaleźć idealne miejsce na organizację każdej imprezy. Dzięki nim organizatorzy mogą dokładnie przygotować się do Venue Hunting, znaleźć miejsce spełniające wszystkie oczekiwania i zapewnić udaną realizację swojego wydarzenia. 

Mogą Cię Zainteresować również

Hotel, sala konferencyjna czy restauracja-  Gdzie zorganizować spotkanie firmowe?

Hotel, sala konferencyjna czy restauracja- Gdzie zorganizować spotkanie firmowe?

Sala konferencyjna - ile m2 na osobę?

Sala konferencyjna - ile m2 na osobę?

Sala konferencyjna - kluczowe wyposażenie

Sala konferencyjna - kluczowe wyposażenie