Nietypowe miejsca na konferencję, szkolenie i imprezę firmową Cz. 2

Obiecaliśmy Wam kolejną część pomysłów na organizację konferencji, szkolenia i imprezy firmowej w nietypowym miejscu. My słowa dotrzymujemy, dlatego przychodzimy dzisiaj z kolejnymi ciekawymi miejscami. Znajdą dla siebie coś fani sportu, miłośnicy relaksujących zabiegów i osoby zainteresowane historią. Zapraszamy do lektury!

Jednym z nietypowych miejsc na konferencję jest aquapark. Znajdziemy go zarówno w wielu dużych miastach, jak i na obrzeżach. Na jego terenie najczęściej znajdują się rozmaite baseny, sauny, jacuzzi i gabinety SPA, dlatego odnajdą się zarówno amatorzy aktywnego spędzania czasu, jak i relaksu w ciszy. Organizator konferencji i szkolenia chcąc zaskoczyć swoich gości, może zaprosić ich właśnie do aquaparku, gdzie oprócz dobrej zabawy czeka również nowoczesne zaplecze biznesowe. W Wielkopolsce będą to oczywiście Termy Maltańskie, które oprócz bogatej oferty rekreacyjnej, oferują również profesjonalnie wyposażone centrum szkoleniowo-konferencyjne. Poznański aquapark charakteryzuje doskonała lokalizacja blisko centrum miasta i dogodny dojazd.Maltańskie Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne posiada kilka nowoczesnych sal konferencyjnych i szkoleniowych. Przestronne pomieszczenia przystosowano do organizacji spotkań biznesowych na różną liczbę osób. Obsługa chętnie pomoże dobrać najlepszą salę do naszego eventu. Aquaparki są też dobrym wyborem nietypowego miejsca na imprezę firmową czy kilkudniowy wyjazd. Na terenie Term znajdują się pokoje, dlatego o nocleg dla uczestników nie trzeba się martwić. Na terenie aquaparków są różnego rodzaju zjeżdżalnie, kompleks basenowy i wiele innych atrakcji, które pomogą osobom biorącym udział w wydarzeniu dobrze się bawić i zrelaksować. Zwykle taki aquapark posiada również własną restaurację, w której można zjeść śniadanie, lunch, obiad i kolację.

Nietypowa konferencja na stadionie - nie tylko dla fanów sportu

Pozostając w temacie sportowo-rozrywkowym kolejną naszą propozycją nietypowego miejsca na konferencję i szkolenie jest stadion sportowy lub innego rodzaju obiekt sportowo-widowiskowy. Jeśli na boiskach odbywają się koncerty wielkich muzyków, dlaczego nie może się tam odbyć nasza konferencja? Najczęściej stadiony w swojej ofercie posiadają "mobilną podłogę", czyli różnego rodzaju materiał, którym można ochronić zieloną murawę. Widownie na boiskach są też często przystosowane do przyjęcia dużej liczby osób i do wielogodzinnych eventów.Duże stadiony oprócz boiska oferują również nowoczesne pomieszczenia, w których można zorganizować duże konferencje czy szkolenia. Zwykle są też mniejsze salki VIP, które pomieszczą do kilku osób. W takich salach odbywają się najczęściej negocjacje czy spotkania zarządu. Np. Stadion Miejski w Łodzi to jeden z najnowocześniejszych obiektów w mieście. Odbywają się tu rozgrywki sportowe, koncerty, kongresy czy właśnie nietypowe konferencje. Na terenie tego łódzkiego stadionu znajdziemy m.in. ekskluzywną strefę Skybox, czyli sale konferencyjne, sale cateringowe i indywidualne skyboxy, w których można podziwiać wydarzenia na murawie ze znacznie lepszym widokiem. Sale biznesowe w tego typu obiektach nie odbiegają niczym od sal w nowoczesnych ośrodkach biznesowych.

Połączenie historii z nowoczesnością, czyli zamek jako nietypowe miejsce imprezy firmowej i szkolenia
A miłośnikom historii proponujemy dwa typy obiektów: zamki i forty. Zabytkowe mury tworzą niepowtarzalną atmosferę i dodają nawet z pozoru nudnemu szkoleniu nutkę oryginalności i niezwykłości. Historyczne obiektu oferują zwykle swoim gościom ciekawe możliwości spędzenia wolnego czasu, m.in. zwiedzanie z przewodnikiem wnętrz, wieczorki tematyczne, escape room'y czy imprezy terenowe, podczas których uczestnicy rozwiązują zagadki i znajdują kolejne przedmioty w zakamarkach zabytkowych budynków. Jest to również dobra opcja na nietypową imprezę firmową - najpierw integracja podczas zabawy, a następnie biesiadowanie przy regionalnych potrawach i własnej roboty nalewkach. W Polsce jest wiele pięknych i interesujących zamków i pałaców. W każdym regionie można znaleźć zamek, którego sale konferencyjne umożliwiają organizację konferencji i szkolenia na wysokim poziomie. Na Dolnym Śląsku polecimy oczywiście Zamek Czocha, który w 2012 roku został uznany przez National Geographic Traveler jako jeden z „7 nowych cudów Polski”. Zamkowe wnętrza umożliwiają zorganizowanie również firmowej imprezy czy uroczystego bankietu.Mamy nadzieję, że nasze pomysły na nietypowe szkolenie, konferencję i firmową imprezę przypadły Wam do gustu i przy organizacji następnego eventu zainspirujecie się którymś z nich.  Zachęcamy również do przeczytania pierwszej części naszej listy z nietypowymi miejscami. Jeśli jeszcze nie widzieliście, możecie przeczytać TUTAJ.