Konferencje w Toruniu

Oferta toruńskich obiektów szkoleniowo-konferencyjnych prężnie rozwija się z roku na rok. Ich rosnąca liczba oraz zwiększająca się jakość usług powoduje, że miasto stało się doskonałą strefą biznesową dla gości, którzy cenią organizację wydarzeń w nieco mniejszym mieście. Do jednych z największych atutów tego typu obiektów w Toruniu zaliczyć można przede wszystkim atrakcyjne ceny, o które ciężko w większych aglomeracjach. Tutejsze sale konferencyjne wyróżniają się elegancją i dyskretnym stylem, a zarazem komfortowym i funkcjonalnym wyposażeniem. Znajdujący się tutaj sprzęt wysokiej jakości umożliwia zorganizowanie wydarzenia na najwyższym poziomie. Jednak to nie tylko profesjonalne zaplecza biznesowe, ale również wysokiej klasy hotele, które zapewniają przybyłym gościom wiele dodatkowych atrakcji. W dzisiejszym wpisie, chcielibyśmy przedstawić kilka ciekawych obiektów, które sprawdzą się zarówno w przypadku kameralnego spotkania jak i większego przedsięwzięcia.

W samym sercu toruńskiej Starówki znajduje się elegancki Hotel Bulwar****, z którego okien roztacza się urokliwy widok na gotyckie budowle oraz rzekę Wisłę. Jego wnętrza wyposażone są w nowoczesne i komfortowe sale konferencyjne, które dzięki możliwości połączenia takich przestrzeni jak sale, restauracje i lobby stwarzają wyśmienite warunki do wszelkiego rodzaju bankietów czy innych firmowych wydarzeń. W hotelu znajduje się również niezwykle stylowa baza noclegowa, która zapewni relaksujący wypoczynek niezależnie od celu pobytu. Trudno nie wspomnieć o jego restauracyjnej odsłonie, która jest połączeniem nowoczesności z kilkusetletnią historią budynku. Tutaj w czasie delektowania się smakowitymi potrawami Szefa Kuchnia można podziwiać pięknie oświetlony Most im. Józefa Piłsudskiego. Wszyscy spragnieni doznań i emocji powinni udać się do Bulwar SPA, która pozwoli oderwać się od rzeczywistości i zrelaksować się po zakończonych konferencjach.

Również w centrum miasta i także nieopodal Starówki znajduje się Hotel Mercure Toruń Centrum, który sprawdza się nie tylko w organizacji spotkań, narad i konferencji, ale także w przypadku niezobowiązujących wyjazdów. Obiekt oferuje eleganckie i klimatyzowane pokoje, na których wyposażeniu znajduje się m.in. bezpłatny dostęp do Internetu oraz mini bar. Jego konferencyjne zaplecze składa się z 6 nowocześnie wyposażonych sal, które posiadają dostęp do najnowocześniejszego sprzętu multimedialnego. Sale posiadają dzienne oświetlenie jak i możliwość jego zaciemnienia. Goście ceniący aktywny wypoczynek powinni udać się do pokoju Fitness, w którym znajduje się pełna gama sprzętu do ćwiczeń.

Zaledwie 8 km od centrum Torunia znajduje się Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER, który sławę zyskał głównie dzięki imponującemu zapleczu sportowo-rekreacyjnemu. Na jego terenie funkcjonuje  aquapark z basenem sportowym i rekreacyjnym, strefa SPA & Wellness oraz studio fitness. Jednak dzięki swojemu konferencyjnemu zapleczu doskonale sprawdza się jako miejsce organizacji szkoleń, konferencji i spotkań biznesowych. Centrum dysponuje wielofunkcyjną salą o powierzchni 254 m2, która może być podzielona na dwa mniejsze pomieszczenia za pomocą systemu przesuwanych ścian. Jasna, klimatyzowana i przestronna sala wyposażona jest w rzutniki multimedialne, ekrany, mikrofony oraz profesjonalne nagłośnienie. Osoby planujące dłuższy pobyt mają możliwość skorzystania z bazy noclegowej składającej się z 25 pokoi. Amatorzy kuchni polskiej i europejskiej z pewnością będą zadowoleni, bowiem Restauracja CSiR OLENDER specjalizuje się właśnie w tego typu daniach. W karcie menu znajduje się także specjalnie przygotowane Menu Fit, a smakosze słodkich przekąsek powinni odwiedzić tutejszą kawiarnię. W Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER nie sposób się nudzić, bowiem na wszystkich czeka tutaj cała moc atrakcji. Obiekt dysponuje aquaparkiem z basenem sportowym, basenem rekreacyjnym wyposażonym w gejzery, ławeczki powietrzne, rwącą rzekę, leżankę powietrzną, bicze wodne, jacuzzi oraz masażery karku.

CW