Kameralne miejsca na szkolenia

Szkolenia pracowników są dziś na porządku dziennym. Korzystają z nich zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, jak i ogromne korporacje. Na przestrzeni ostatnich lat na popularności zyskał trend, by połączyć szkolenie z dodatkowymi atrakcjami oferowanymi przez obiekt, w którym odbywa się wydarzenie. Po ciężkiej pracy priorytetem staje się odpoczynek. Z tego względu organizatorzy wybierają kameralne obiekty szkoleniowe, które umożliwiają relaks na świeżym powietrzu oraz znajdują się z dala od hałaśliwego centrum miasta. Bliskość przyrody i rozległych terenów zielonych to nie tylko doskonała okazja do aktywnego wypoczynku, ale również do zorganizowania niezapomnianej imprezy integracyjnej w plenerze.


Coraz więcej organizatorów decyduje się na wybór kameralnego miejsca na szkolenia. Obiekt położony w spokojnej i malowniczej okolicy, wolny od tłumu odwiedzających, pozwoli na pełną koncentrację i zasłużony odpoczynek po dniu efektywnej pracy. Gdzie szukać kameralnych miejsc na szkolenia i jaki obiekt wybrać? Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje.

1. STARE SADY PORT & CHILLOUT

Któż z nas nie chciałby wybrać się nad piękne mazurskie jeziora? Kameralny Ośrodek Wypoczynkowo-Konferencyjny Stare Sady Port & Chillout znajduje się w Mikołajkach - jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc na mapie Polski, które jest nazywane stolicą Mazur. Położenie w niezwykle cichej okolicy stwarza doskonałe warunki do pracy i pozwala na niczym niezakłócony relaks.W obiekcie znajduje się sala konferencyjna, która pomieści od 20 do 50 osób. Jest ona wyposażona w niezbędny sprzęt multimedialny, umożliwiający przeprowadzenie spotkania na wysokim poziomie. Dumą Starych Sadów jest Restauracja pod Jabłoniami, która serwuje pyszne potrawy stworzone w oparciu o regionalne produkty. Dodatkowym atutem jest bogata oferta aktywności wodnych, z których aż grzech nie skorzystać! Konferencja w kameralnym Ośrodku Wypoczynkowo-Konferencyjnym w Starych Sadach to także doskonała okazja, by zwiedzić Mazury - jeden z najbardziej urokliwych regionów w Polsce.

2. HOTEL PODKLASZTORZE

Hotel Podklasztorze to coś dla wielbicieli zabytkowych budowli. Obiekt znajduje się na terenie XII-wiecznego Opactwa Cystersów i dzięki temu wprowadza gości w niepowtarzalny klimat czasów średniowiecza.


Hotel Podklasztorze leży w województwie łódzkim, w miejscowości Sulejów. Jest to atrakcyjna lokalizacja dla osób, które preferują obiekty usytuowane z dala od zgiełku miasta. Hotel ten jest miejscem niezwykłym ze względu na przepiękną, baśniową okolicę, która gwarantuje ciszę i spokój podczas pracy i odpoczynku. Takie otoczenie czyni ten obiekt idealnym na organizację kameralnych szkoleń i konferencji. Znajduje się tutaj 5 sal konferencyjnych, z których największa pomieści maksymalnie 110 osób


Obiekt posiada bardzo rozbudowaną ofertę usług dodatkowych. Goście mają do dyspozycji centrum SPA & Wellness, w którym panuje atmosfera wyciszenia i relaksu. W hotelu znajduje się również basen oraz sauna. Wielbiciele zabytków mogą wybrać się na wycieczkę po okolicy. W sąsiedztwie znajduje się Pałac Biskupów Kujawskich, ruiny Zamku w Majkowicach i Bąkowej Górze, późnobarokowy Kościół Norbertanów w Witowie oraz Zamek Zygmunta I Starego w Piotrkowie Trybunalskim. 

3. PENSJONAT EKOSAMOTNIA

Pensjonat Ekosamotnia to wyjątkowe miejsce powstałe w byłej pracowni ceramicznej Heleny i Romana Husarskich. Do dziś można tutaj podziwiać oryginalne dzieła stworzone przez tę rodzinę artystów. Urokliwy zielony teren, który otacza Pensjonat dostarcza wielu możliwości zintegrowania pracowników. Można tu także zorganizować klimatyczne spotkanie biznesowe, które uczestnicy z pewnością będą wspominać przez długi czas. 


Pensjonat Ekosamotnia położony jest pod Krakowem, w województwie małopolskim. Atrakcyjna lokalizacja gwarantuje ciszę i spokój spowodowany oddaleniem od miasta, a jednocześnie bezproblemowy dojazd do centrum Krakowa. W obiekcie znajduje się stylowa Oranżeria i Restauracja Magnolia, która może stać się także przestrzenią szkoleniowo-konferencyjną dla 30 osób. W ofercie noclegowej znajduje się m. in. zaciszny Domek Samotnia - zabytkowy domek ogrodnika z XIX wieku. Goście mogą podziwiać tam stylowe dekoracje ceramiczne i obrazy, tworzące niepowtarzalną atmosferę tego miejsca.4. CHOCHOŁOWY DWÓR

Chochołowy Dwór to 3-gwiazdkowy hotel położony w Jerzmanowicach pod Krakowem. Otoczenie malowniczych krajobrazów Ojcowskiego Parku Narodowego, niezwykła architektura budynku oraz oryginalny styl wnętrz sprawia, że obiekt ten wyróżnia się na tle innych.Znajduje się tutaj profesjonalnie wyposażone centrum szkoleniowo-konferencyjne, odpowiednie na organizację różnego rodzaju eventów. Odbywają się tutaj zarówno kameralne spotkania, jak i większe spotkania dla kilkuset osób. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji w łatwy sposób można połączyć tu pracę z rozrywką. Szkolenie organizowane w Chochołowym Dworze można urozmaicić biesiadą przy ognisku z muzyką na żywo, lekcją jazdy konnej bądź firmowym piknikiem z atrakcjami. 

5. JAWOROWY DWÓR

Jaworowy Dwór to przepięknie zagospodarowany XVIII-wieczny dworek szlachecki znajdujący się w centrum Mazowsza. To doskonałe, kameralne miejsce na szkolenia pod Warszawą. Obiekt specjalizuje się w przygotowywaniu eventów biznesowych oraz spotkań integracyjnych. Znajdują się tutaj dwie stylowe sale szkoleniowe, a każda z nich pomieści 40 osób. Bliskość natury, wszechobecna cisza i spokój pozwolą skupić się na służbowych obowiązkach, a po dniu wypełnionym pracą umożliwią zasłużony relaks.Po zakończonym spotkaniu biznesowym na gości czeka szereg atrakcji. Wśród nich znajdują się m. in. zabawa na polu golfowym, odpoczynek w basenie i jacuzzi należącym do hotelowego kompleksu SPA & Wellness oraz firmowe pikniki z widokiem na malowniczą okolicę. Pobyt w Jaworowym Dworze zapewnia gościom piękne wspomnienia. W Polsce znajduje się wiele urokliwych, kameralnych miejsc na szkolenia. Otoczenie przyrody, cisza i spokój to warunki sprzyjające przyswajaniu wiedzy oraz efektywnej pracy. Konferencja w centrum dużego miasta nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Czasami warto rozejrzeć się wokół - podmiejskie wsie i niewielkie miasteczka także mają sporo do zaoferowania klientom biznesowym.