Hotel office - czym jest i jakie hotele oferują usługę w Polsce

Wydawać by się mogło, że #homeoffice ma zdecydowanie więcej zalet, niż wad. Nie trzeba wychodzić z domu, dojeżdżać do biura - a co za tym idzie, tracić cennego czasu. Można pracować z pokoju, z kuchni czy z salonu, co jest bardzo wygodne. Ale czy na dłuższą metę rozwiązanie to idzie w parze z produktywnością? W domu towarzyszy nam wiele tzw. rozpraszaczy, które zbyt często absorbują naszą uwagę. W odpowiedzi na ten problem, wiele obiektów proponuje rozwiązanie, którym jest hotel office. Warto sprawdzić, czym to zjawisko jest i wprowadzić je we własnym lokalu!


Czy praca z domu jest produktywna?

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który podczas home office nie wstawiał prania czy nie wyprowadził psa. Sporą część czasu pracy, którą powinno się wykonywać z domu, przeznacza się na dodatkowe tzw. rozpraszacze. Domownicy niejednokrotnie krzątają się po pomieszczeniach, pupil jest bardziej atencyjny, niż zwykle, a w dodatku sieć Internetu po raz kolejny nie chce współpracować. Frustracja rośnie wprost proporcjonalnie do produktywności... i wtedy pojawia się doskonała propozycja - hotel office.


Innowacyjna forma pracy

Hotel office to odpowiedź na potrzebę pracy zdalnej w ciszy, spokoju i odpowiednich warunkach. Ta zmiana otoczenia przekłada się na większe zaangażowanie pracownika, a hotelom daje możliwość rozwoju mimo pandemii. Hotel office polega na proponowaniu odpowiednich pomieszczeń do pracy zdalnej. Na klientów czekają komfortowe pokoje wyposażone w wygodne biurka, fotele i multimedia. Znajduje się w nich klimatyzacja, bezprzewodowa sieć Internetu oraz często też drukarki z możliwością kserowania i skanowania dokumentów. Z takich pomieszczeń można skorzystać w określonych godzinach, w zależności od obiektu. Ponadto, na gości zwykle czeka zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz osobna łazienka. Co ważne - wszystkie pokoje umożliwiają przede wszystkim pracę w bezpiecznych warunkach - przed wizytą klientów są one skrupulatnie ozonowane i dezynfekowane.
Gdzie znajdziemy hotel office?

Na usługę hotel office można liczyć w wielu obiektach w kraju. Doskonałym przykładem jest HOTEL LAVENDER ***, usytuowany w Krakowie przy ulicy Długiej 49. Oferuje on wynajem pokoju w godzinach 8:00 - 17:00. Hotel office możliwy jest także w równie atrakcyjnym obiekcie - AIRPORT Hotel Okęcie, który mieści się w Warszawie przy ulicy Komitetu Obrony Robotników 24. Jest otwarty w godzinach 8:00 - 18:00. Trzecim przykładem jest niezwykle urokliwy Pałac Mała Wieś w Belsku Dużym, który umożliwia przeniesienie domowego biura do stylowych komnat. To jednak zaledwie namiastka - zdecydowanie więcej obiektów znajdą Państwo m.in. na naszej stronie.

Rozwiązanie to jest bardzo atrakcyjne i świetnie wpisuje się w aktualne potrzeby rynku pracy. Zachęcamy zarówno pracowników do skorzystania z hoteli office, jak i obiekty do zaproponowania takiej usługi. Tego typu świadczenie może pozostać w branży na bardzo długo, korzystnie wpływając na poprawę jakości pracy i wzrost popularności hoteli.