Czy warto jeździć na szkolenia lub konferencje?

Warto zauważyć, że rzadko kiedy pada pytanie: Czy warto jeździć na wycieczki szkolenie? Czy warto jeździć na rowerze? Albo czy w ogóle warto jeździć i podróżować? W większość przypadków odpowiedź jest twierdząca. W głowie pojawiają się nam liczne argumenty dotyczące rozwoju osobistego, które są jak najbardziej prawdziwe. Jeśli człowiek zmienia swoje otoczenie to staje przed nowymi wyzwaniami, a jego mózg lepiej pracuje. Dostarczane są do nas nowe bodźce i dlatego potrafimy się rozwijać.


Nieraz musimy sprawdzić się w nowych sytuacjach. Poznajemy także nieznane nam lokalizacje, często w miastach, w których nigdy wcześniej nie byliśmy. Więc zdecydowanie warto jeździć. Sytuacja wygląda tak samo w przypadku organizowania wydarzeń biznesowych. Istnieje kilka podstawowych powodów, dlaczego warto jeździć na szkolenia i konferencje.


  1. Jadąc na szkolenie, zdobywamy wiedzę.


Jest to zdecydowanie najważniejszy element, a nawet cel każdego tego typu wydarzania biznesowego. Warsztaty dla pracowników, prelekcje, seminaria czy konferencje zazwyczaj posiadają jasny schemat i cel, który należy zrealizować. O tym, czy event okaże się sukcesem głównie decyduje poziom zadowolenia pracowników. Oceniają przebieg szkolenia, organizację techniczną, logistyczną i merytoryczną. Od osób występujących często zależy to, ile widzowie przyswoją wiedzy oraz jaki wywrze ona wpływ na ich dalsze działanie.


Czy warto jeździć na szkolenia? Zdecydowanie tak, ponieważ dają możliwość posłuchania specjalistów z danej branży, których zazwyczaj nie mamy możliwości spotkać na żywo. Często wywiązują się ciekawe panele dyskusyjne, które mogą całkowicie odmienić nasz dotychczasowy sposób myślenia. Prowadzone wykłady nie dają nam gotowych rozwiązań, ale pobudzają kreatywność i ciekawość. Pokazują, jak powinniśmy podejść do problemów, z jakimi się spotykamy. Ukazują analizy i statystyki. Szkoleniowcy, trenerzy i osoby, które odniosły sukces zawodowy potrafią nas zmotywować na rzeczywistych przykładach. Podczas podróży na szkolenie, możemy zastanawiać się czy warto jechać, ale po zakończeniu wystąpień często tryskamy nową energią i chęcią do dalszej pracy.


  1. Na konferencji poznajemy ciekawych ludzi.


Miejsca konferencyjne zazwyczaj zrzeszają różnych ludzi z danej firmy, branży lub regionu. Są to zarówno szkolenia na 80 osób, jak i duże konferencje dla 250 Gości. Podczas wydarzeń można spotkać pasjonatów, aktywistów, założycieli i właścicieli znanych, światowych koncernów. Poznajemy także osoby pracujące na podobnych stanowiskach, więc podczas rozmowy można podzielić się doświadczeniami i wiedzą.


Na szkoleniach pojawiają się także inwestorzy i potencjalni klienci. Nie chodzą z wizytówkami i nie szukają osób, które mogą im coś sprzedać, ale poznają ludzi i to, co mają do zaoferowania. Oceniają podejście firmy do pracowników oraz ich ideologie sprzedażowe. Po konferencjach lub podczas przerw kawowych odbywają się swobodne rozmowy o aktualnych wydarzeniach z branży, opiniach i przekonaniach. Można trafić na kogoś, z kim będziemy się świetnie rozumieć lub to my idealnie wpasujemy się w koncepcję przyszłego klienta. Można rozejrzeć się po różnych stanowiskach, gdzie stacjonują firmy, dowiedzieć się czegoś o nich i nawet złożyć CV.


  1. Warto jeździć na szkolenie, bo to dobra zabawa.

Wydarzenia biznesowe mają także wielkie znaczenie w kreowaniu wizerunki firmy i marki, dlatego podczas ich planowania nie szczędzi się kosztów na oprawę wizualną i gastronomiczną. Warto jechać na szkolenie choćby po to, aby móc podziwiać 5-gwiazdkowe hotele lub zabytkowe dworki, zamki i pałace. Przy salach konferencyjnych coraz częściej pojawiają się chillout roomy wyposażone w hamaki, kolorowe fortele, konsole do gier, stoły do ping- ponga lub bilarda.


Swobodne spotkania zwiększają integrację i komunikacje w grupie, co ma często bezpośrednie przełożenie na efektywność w pracy. Na konferencjach często pojawiają się także znane osobistości show biznesu, muzycy i artyści. Możemy obejrzeć niezwykły występ lub pośmiać się podczas kabaretu. Spotkanie firmowe zdecydowanie nie są nudne. Firmy chcą, aby tworzyły przyjemne wspomnienia, do których uczestnicy chcą wracać w przyszłości.


To tylko kilka z najważniejszych argumentów, że warto jeździć na szkolenia lub konferencje. Możemy w ciekawy i kreatywny sposób spędzić czas, a jednocześnie zdobyć dodatkowe informacje i praktyczne umiejętności. Pozwoli to się nam rozwinąć w pracy i poza nią. Poznajemy motywujących ludzi, którzy dosłownie zarażają nas pozytywną energią. Jadąc na szkolenie czy konferencję, poszerza się nasz światopogląd, dzięki czemu dużo łatwiej będziemy wspinać się na kolejne szczeble kariery.