Wystawa "InMotion" w hotelu andel's Łódź

Wystawa "InMotion" w hotelu andel's Łódź

Wystawę Sztuki Kinetycznej „InMotion” otworzy uroczysty wernisaż, który odbędzie się 21 października br. Motywem przewodnim tego artystycznego przedsięwzięcia jest ruch, który został przedstawiony za pomocą rzeźb i instalacji. Ekspozycję będzie można podziwiać w hotelu andel’s Łódź do 14 listopada br.

Na Wystawę Sztuki Kinetycznej „InMotion” złożyło się 30 prac, stworzonych przez 8 różnych artystów. Całość tworzy niesamowity spektakl wizualno-dźwiękowy, który z pewnością wywrze duże wrażenie na odbiorcach. Uroczysty wernisaż wystawy będzie miał miejsce 21 października o godzinie 19:00 w lobby hotelu andel's Łódź. Obiekt mieści się w dawnym budynku przędzalni Izraela Poznańskiego i obecnie, oprócz funkcji hotelu, jest także wyjątkową przestrzenią artystyczną.

- W inspirującej scenerii, pełnej zaskakujących rekwizytów minionej epoki rewolucji przemysłowej, intuicyjnie doświadczasz sztuki. Architektura hotelu andel’s staje się znakomitym entourage’em do identyfikowania ukrytych obiektów. Odkrywasz wielką tajemnicę twórców rzeźb kinetycznych. Wizualne zagadnienia ruchu, od wieków budzą podziw i fascynację nie tylko artystów. Inspirują nas wszystkich. Procesualny, interaktywny charakter sztuki kinetycznej, powoduje celowe angażowanie widza w rejestracji kolejnych aktów twórczych. Aktywnie, w czasie rzeczywistym, stajemy się współtwórcami nowej formy artystycznej, czasami wyłącznie poprzez swoją obecność. Czy nie jest to piękny gest artysty w twoim kierunku Widzu? - mówi Renata Bonter-Jędrzejewska, kurator wystawy.

- Wspólną cechą prezentowanych prac jest ruch, który w swoim następstwie powoduje zmianę tego, co widziane, ale również słyszane. Tego rodzaju prace w sposób szczególny definiują przestrzeń odbioru sztuki, poprzez swój uwodzicielski charakter. To uwodzenie związane jest z futurystycznym pojęciem piękna maszyny, które polega na celowej próbie dekoncentracji odbiorcy, w celu skoncentrowania jego uwagi na tym, co stanowi istotę tego piękna - stwierdza Kamil Kuskowski, kurator wystawy.

Organizatorami wystawy są Fundacja Fuzjon oraz firma Warimpex, a partnerami andel’s Hotel Łódź, ASP Łódź i ASP Wrocław. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.

INFORMACJA PRASOWA