Wspieraj polskie przedsiębiorstwa - nie zostawiaj pieniędzy w zagranicznych serwisach rezerwacyjnych

Wspieraj polskie przedsiębiorstwa - nie zostawiaj pieniędzy w zagranicznych serwisach rezerwacyjnych

Od dwóch miesięcy z wszystkich mediów i kanałów krzyczą do nas "Zostań w domu!". Od kilku tygodni zaczęli też krzyczeć "Zostań w Polsce!". I my poddaliśmy się tej modzie i namawiamy Was do spędzenia swojego urlopu w naszym kraju. 

Powstają różne inicjatywy, hashtagi i konkursy. Dzisiaj chcielibyśmy napisać Wam o serwisie zostanw.pl, którego celem jest zmiana myślenia turystów rezerwujących pobyty w hotelach i innych obiektach noclegowych. 

Wiedzieliście, że rezerwując nocleg przez serwisy (np. booking.com, KAYAK, trivago) ok. 40 % Waszych pieniędzy NIE IDZIE do właścicieli obiektów, ale do zagranicznych firm? Dla wielu osób może być to szokujące. 


Osoby odpowiedzialne za start-up Social WIFI postanowiły stworzyć serwis promujący polskie obiekty turystyczne. Specjalna wyszukiwarka na stronie pomaga znaleźć nam odpowiednie miejsce w zależności od naszych potrzeb. Możemy wskazać interesującą nas lokalizację i zaznaczyć filtry (liczba gwiazdek, region, typ obiektu, przyjazny zwierzętom, kontakt z naturą, itp.). 

Pomysłodawcy serwisu za promowanie polskich obiektów nie pobierają opłat. Wychodzą z założenia, że od turystyki zależy wiele innych gałęzi gospodarki i przetrwanie wielu firm, w tym właśnie ich start-upu. Stąd misja niesienie pomocy. 


Ze strony zostanw.pl można od razu przejść do strony hotelu, pensjonatu i innego obiektu noclegowego, gdzie bez problemu zarezerwujemy pobyt bez pośrednika w postaci zagranicznych serwisów typu booking.com. Dzięki temu jeszcze bardziej możemy wspierać polskie przedsiębiorstwa. Wszystkie pieniądze trafiają do polskiego portfela, a co za tym idzie... do polskich przedsiębiorców, polskich pracowników i polskich dostawców. 

Każdy z nas może mieć wkład w przetrwanie nie tylko polskiej turystyki, ale również polskiej gospodarki. Wybierajmy polskie destynacje na urlop i wydawajmy nasze ciężko zarobione pieniądze u siebie, w naszym kraju.

Brawo zostanw.pl za super inicjatywę. My na pewno skorzystamy i wybierzemy jakieś urocze miejsce z dala od miasta, pośród polskiej natury.