Sąsiedzi z Heweliusza, czyli jak Mercure i ibis Gdańsk Stare Miasto razem obsłużą Twoją konferencję

28.08.2026
Sąsiedzi z Heweliusza, czyli jak Mercure i ibis Gdańsk Stare Miasto razem obsłużą Twoją konferencję

Gdańsk z daleka rozpoznacie po dwóch rzeczach: dźwigach stoczni i wysokiej wieży przy ulicy Heweliusza. To właśnie tam, pod numerami 22 i 24, stoją obok siebie dwa hotele, które, choć zupełnie inne, tworzą razem jedno z ciekawszych rozwiązań dla firm szukających miejsca na wydarzenie w Trójmieście.

Pod „dwudziestką dwójką” działa Mercure Gdańsk Stare Miasto - najwyższy hotel w mieście. Kilkadziesiąt metrów dalej, pod numerem 24, stoi ibis Gdańsk Stare Miasto - prostszy, ale równie funkcjonalny.

Mercure Gdańsk Stare Miasto trudno przeoczyć - to siedemnastopiętrowa wieża widoczna praktycznie z każdego punktu Starówki, terenów postoczniowych i Fortów. Hotel stoi w samym centrum, około 500 metrów od dworca Gdańsk Główny, więc dojazd, czy to pociągiem, czy samochodem z lotniska, nie stanowi problemu. Wnętrza łączą nowoczesność z nawiązaniami do historii miasta: recepcja i Lobby Bar zaaranżowane zostały wokół wizerunku dawnego Gdańska, co - i to nasza subiektywna opinia - wygląda dużo lepiej niż niejeden „designerski” hotel. 

Kilka kroków dalej, przy tej samej ulicy, ibis Gdańsk Stare Miasto reprezentuje zupełnie inną filozofię - kameralną i konkretną. Hotel leży w spokojniejszej części historycznego centrum, kilka minut spacerem od najważniejszych atrakcji miasta. Wnętrza są nowoczesne, ale bez zbędnego przepychu - to obiekt zaprojektowany z myślą o gościach, którzy cenią funkcjonalność i rozsądną cenę bardziej niż marmury w lobby.

Przestrzeń eventowa

Największym atutem Mercure jest jego Centrum Konferencyjne - 9 sal, z których największa pomieści aż 250 osób. Wnętrza wykończono w nowoczesnym stylu i wyposażono w rozbudowany zestaw multimedialny, system nagłośnieniowy oraz zaplecze techniczne, dzięki czemu nawet skomplikowane pod względem realizacji wydarzenie da się przeprowadzić bez niespodzianek. Nad całością czuwa dedykowany opiekun konferencji - a to, jak pokazuje praktyka, bywa ważniejsze niż najdroższy projektor.

Po drugiej stronie ulicy sytuacja wygląda skromniej, ale wcale nie gorzej dla mniejszych grup. ibis Gdańsk Stare Miasto oferuje dwie sale konferencyjne, które można ze sobą połączyć, tworząc jedną, większą przestrzeń. Pomieszczą łącznie do 80 osób i są nowocześnie wyposażone - z ergonomicznymi krzesłami i sprzętem technicznym wystarczającym do sprawnego przeprowadzenia szkolenia, warsztatu czy spotkania zespołu.

Noclegi

Mercure Gdańsk Stare Miasto dysponuje 271 komfortowo urządzonymi pokojami, dopasowanymi do różnych potrzeb - od standardowych po rodzinne i apartamenty. W wyposażeniu znajdziemy m.in.:

  • szybki internet,
  • indywidualnie sterowaną klimatyzację,
  • zestaw do parzenia kawy i herbaty,
  • telewizję i telefon,
  • minibar i sejf,
  • biurko do pracy,
  • suszarkę.

Z górnych pięter roztacza się widok na Starówkę i Zatokę Gdańską - dla gości przyjeżdżających na kilkudniową konferencję to spory plus, bo po całym dniu w sali obrad naprawdę chce się mieć na co popatrzeć przez okno.

ibis Gdańsk Stare Miasto stawia na prostotę i przewidywalność. Hotel oferuje 120 pokoi jedno- i dwuosobowych, starannie zaprojektowanych pod kątem wygody i relaksu. W standardzie: wygodne łóżko, telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, biurko do pracy oraz łazienka z prysznicem. To rozwiązanie idealne dla firm, które organizują wyjazd dla większej liczby pracowników i szukają rozsądnego kosztu noclegu bez rezygnacji z podstawowego komfortu.

Restauracja

W Mercure na gości czekają dwie restauracje - Winestone oraz Kupiecka. Obie zapewniają wykwintną kuchnię, elegancję i profesjonalną obsługę, tworząc gastronomiczne doświadczenie dopasowane zarówno do biznesowej kolacji z kontrahentem, jak i uroczystej gali kończącej konferencję.

W ibis gastronomia działa na innej zasadzie - prościej, ale nadal skutecznie. Restauracja IBIS serwuje śniadania, obiady i kolacje, oferując zarówno klasyki kuchni polskiej, jak i dania międzynarodowe. Do dyspozycji gości jest też dobrze wyposażony bar z napojami i przekąskami. 

Usługi dodatkowe

Mercure dba o gości również poza salami i pokojami. Na miejscu działa nowoczesne Fitness Center - przydatne rozwiązanie dla osób, które nawet w delegacji nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej, oraz dozorowany parking, dający pewność, że samochód zostawiony na czas kilkudniowej konferencji będzie bezpieczny.

ibis stawia na to, co dla gości biznesowych liczy się najbardziej na co dzień: bezpłatne Wi-Fi w całym obiekcie oraz sale konferencyjne dostępne od ręki, bez zbędnych formalności.

Który hotel wybrać?

Odpowiedź brzmi: niekoniecznie trzeba wybierać. Mercure i ibis Gdańsk Stare Miasto stoją dosłownie po sąsiedzku, a każdy z nich reprezentuje inny segment - od czterogwiazdkowego komfortu z widokiem na Starówkę, po ekonomiczną funkcjonalność w tej samej lokalizacji. Dla organizatora dużego wydarzenia to komfortowa sytuacja: część gości - zarząd, kluczowi klienci, prelegenci - można zakwaterować w Mercure, resztę zespołu w ibis, a samo wydarzenie rozłożyć na sale obu obiektów. 

Polecane obiekty
Porównaj obiekty Porównaj obiekty 0
Ulubione obiekty

Obiekty zapisane na liście ulubionych w tej przeglądarce.

Nie masz jeszcze zapisanych ulubionych obiektów.

Grupowe zapytania

Obiekty dodane do grupowego zapytania.

Brak obiektów w grupowym zapytaniu.

Zamknij
Doradca

Szukasz sali konferencyjnej? Bezpłatnie pomożemy Ci znaleźć idealny obiekt na Twoje wydarzenie! Napisz na [email protected]