Raport o Bleisure dotyczący konferencji organizowanych przez międzynarodowe stowarzyszenia

Raport o Bleisure dotyczący konferencji organizowanych przez międzynarodowe stowarzyszenia

Współpraca między uznawanym w Polsce ekspertem ds. MICE, Robem Davidsonem z MICE Knowledge, a platformą Conferli, zaowocowała nowym raportem pt. "Bleisure in Association Conferences". To pierwsze tego rodzaju badanie planistów konferencji stowarzyszeniowych na świecie, skupiające się na zmieniających się dynamikach w podejściu do bleisure – połączenia biznesu i wypoczynku.

O co chodzi z Bleisure?

Bleisure, czyli dodawanie dni rekreacyjnych do podróży służbowej, zdobywa coraz większą popularność od czasu złagodzenia restrykcji podróżnych związanych z pandemią COVID-19. Raport skupia się na analizie trendu bleisure w Polsce oraz na globalnym rynku konferencji stowarzyszeniowych.

Kluczowe Wnioski z Raportu:

1. Boom w Bleisure po Pandemii:

Zniesienie ograniczeń po pandemii COVID-19 napędza wzrost w trendzie Bleisure, przekształcając podróże służbowe w pełnowartościowe doświadczenia połączone z odpoczynkiem.

2. Znaczenie Destynacji:

Jeden na trzech planistów priorytetowo traktuje atrakcje turystyczne przy wyborze lokalizacji konferencji, kwestionując tradycyjne normy wyboru.

3. Rosnące Zjawisko:

Około 30% planistów stowarzyszeniowych dostrzega wzrastającą tendencję do uczestnictwa w aktywnościach Bleisure, dodając nowy wymiar do tych wydarzeń.

4. Wyzwania Pracy a Życia Prywatnego:

Niemniej jednak, prawie 20% zgłasza spadek zainteresowania Bleisure, przypisując go ograniczeniom finansowym, presji zawodowej lub obowiązkom rodzinnym.

5. Brak Danych:

Ponad 20% planistów nie śledzi pobytów uczestników wydarzeń w kontekście rekreacyjnym, co wskazuje na brak zrozumienia zachowań uczestników.

Bleisure w Polsce

Raport szczególną uwagę poświęca Polsce, prezentując artykuł "The Rise of Bleisure Travel in Poland: A Perspective from Industry Experts". Nowy trend, który zaciera granice między pracą a wypoczynkiem, staje się widoczny także w Polsce. Paula Fanderowska, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Konferencji i Kongresów Polskich (SKKP), oraz Aneta Książek, Kierowniczka Poland Convention Bureau (Polska Organizacja Turystyczna), dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat tego ewoluującego trendu w przemyśle spotkań i wydarzeń.

Cały raport można pobrać tutaj: PDF

Raport ten stanowi cenne źródło informacji dla convention bureaux, biur marketingu miejsc oraz planistów konferencji, rzucając światło na aktualne podejście członków stowarzyszenia do dodawania elementów Bleisure do wydarzeń, w których uczestniczą.

INFORMACJA PRASOWA