Radisson Blu Hotel Kraków uszczęśliwia dzieci w święta

Radisson Blu Hotel Kraków uszczęśliwia dzieci w święta
Zaledwie kilka tygodni i aż dwie akcje na rzecz dzieci z krakowskiego Domu Dziecka im. Jana Brzechwy. Radisson Blu Hotel Kraków już po raz ósmy udowodnił, że los podopiecznych placówki nie jest mu obojętny. Na przełomie listopada i grudnia w hotelu odbyła się charytatywna aukcja dzieł sztuki, a niedawno zakończyła się mikołajkowa zbiórka dzięki której dzieci otrzymały wymarzone prezenty.

Ósmy rok z rzędu Radisson Blu Hotel Kraków wspierał Fundację „Uśmiech Dziecka”. 29 listopada, w hotelu odbyła się charytatywna aukcja dzieł polskich artystów Zlicytowano 36 prac za łącznie 8 000 zł. Sporą część stanowiły najpiękniejsze prace dzieci, podopiecznych placówki. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się te przekazane przez hotel Radisson Blu Kraków m.in. piłka z podpisem Roberta Lewandowskiego, czapka z podpisem Roberta Korzeniowskiego, płyty z autografami Moniki Brodki, Wu-Tang Clan, Smokie. Zebrana suma pozwoli na doposażenie placówki oraz częściowe pokrycie kosztów zimowego wypoczynku dzieci.

Drugim ważnym wydarzeniem była niedawno zakończona zbiórka mikołajkowa dla dzieci. Dzięki akcji przeprowadzonej przez Radisson Blu Hotel Kraków, wszystkie dzieci dostały dokładnie to, o czym marzyły. To za sprawą ręcznie przygotowanych przez wychowawców wraz z dziećmi bombek choinkowych, z listami dzieci do św. Mikołaja.Od połowy listopada aż do grudnia, każdy mógł zerwać bombkę w hotelowym lobby i spełnić marzenie dzieci. Zebrano w ten sposób prezenty lub środki na ich zakup, dla wszystkich podopiecznych.

-Wychowankowie Domu Dziecka zajmują dużo miejsca w naszych sercach, dlatego podejmujemy wiele inicjatyw by im pomóc. Pragniemy nie tylko wspomagać funkcjonowanie placówki, ale i bezpośrednio uszczęśliwić dzieci. Dlatego też po raz kolejny w naszym hotelu odbyła się charytatywna aukcja dzieł sztuki oraz w tym samym czasie coroczna akcja Mikołajkowa – podsumowuje Nino D. Rosenlund, Dyrektor Generalny Radisson Blu Hotel Kraków. Dyrektor SPOW Elżbieta Kaczor dodaje - Chcemy by nasze dzieci nigdy nie czuły się samotnie. Dzięki Wam każde z nich dostało dziś dokładnie to, o czym marzyło. W ten jeden z nielicznych dni w roku, mogły poczuć się jak w rodzinie.

Dom Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie zamieszkuje trzydzieścioro wychowanków. Najstarsze z dzieci ma zaledwie 4 latka. Pomoc placówce na stałe zapisała się do kalendarza wydarzeń Radisson Blu. Hotel planuje już przyszłoroczne akcje, w które zaangażuje nie tylko pracowników ale i gości hotelu oraz mieszkańców Krakowa.

INFORMACJA PRASOWA