Polska i Gdańsk przewodzą ICCA Central European Chapter

Polska i Gdańsk przewodzą ICCA Central European Chapter
To już oficjalne. Podczas spotkania ICCA CEC Summer Meeting, które odbyło się w dniach 23-25.08.2012 w Dusseldorfie (Niemcy), Anna Górska - Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej / Gdańsk Convention Bureau objęła funkcję Przewodniczącej oddziału Europy Centralnej ICCA (International Congress & Convention Association).

Kadencja na tym stanowisku trwa 2 lata. Na wice-przewodniczącą wybrana została Jutta Weisbord z Frankfurt Convention Bureau.

"To ogromny zaszczyt i jestem bardzo dumna. Ale to również ogromna odpowiedzialność. Zdaję sobie z tego sprawę i postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby wzmocnić pozycję chaptera w Europie" powiedziała Anna Górska.

Warto dodać, że Anna Górska jest pierwszym w historii Polakiem w strukturach zarządu ICCA i pierwszym nie-niemieckojęzycznym przewodniczącym chaptera, w którym ogromną przewagę stanowią firmy z Niemiec i Austrii. Jest to niepodważalny dowód na to, że Polska zajmuje pozycję ważnego Partnera na mapie europejskich destynacji konferencyjnych. Stowarzyszenie ICCA liczy 944 członków/firm, skupiających specjalistów z branży turystyki biznesowej z 87 krajów. Jest najbardziej znaną i prestiżową organizacją z dziedziny przemysłu spotkań na świecie. Gdańsk Convention Bureau (GCB), jest członkiem ICCA od 2007 r. Jego Prezes - Anna Górska od początku aktywnie uczestniczy w pracach tej organizacji, co zaowocowało m.in. organizacją dwóch prestiżowych konferencji ICCA w Gdańsku oraz wzrostem świadomości międzynarodowej społeczności o możliwościach konferencyjnych i kongresowych Gdańska i Regionu, który w krótkim czasie stał się rozpoznawalną i docenianą w Europie destynacją.

W stowarzyszeniu ICCA istnieje podział firm, tak i geograficzny, jak i ze względu na specyfikę działalności. GCB wpisuje się w tzw. destination marketing, czyli marketing terytorialny. Pozostałe to venues (obiekty konferencyjne, hotele), Meetings Management (PCO, DMC, profesjonalni organizatorzy kongresów), meetings support (firmy cateringowe, wypożyczalnie sprzętu, uniwersytety, transport (linie lotnicze). W skład oddziału Centralnej Europy oprócz Polski wchodzą takie kraje jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Słowenia, Serbia, Rosja, Litwa, Łotwa, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Estonia. Poza Oddziałem Europy Centralnej istnieją również m.in. Odział Skandynawski, Afrykański, Śródziemnomorski, Iberyjski.