Polacy coraz częściej wybierają polskie miasta

Polacy coraz częściej wybierają polskie miasta
Hampton by Hilton postanowił przeprowadzić badanie, biorąc pod lupę preferencje Polaków wyjeżdżających na krótki wypoczynek. 73% przebadanych osób, które planują wyjechać na krótki urlop w 2017 roku, decyduje się pozostać w kraju.

Z roku na rok wzrasta odsetek Polaków, którzy krótkie urlopy spędzają w Polsce. Cenią oni zabytki i lokalne miejsca warte zobaczenia. Pojawił się też nowy model turysty - to taka osoba, która woli wyjeżdżać na kilka krótkich urlopów/weekendów niż na jeden, dłuższy wyjazd. Może wtedy szybko "naładować akumulatory". Wybiera zwykle nowe, inspirujące miejsca.

Polacy najczęściej wybierają na krótki wyjazd:


1. Gdańsk – 63%;

2. Kraków – 62%;

3. Wrocław – 56%.Wybierając cel kilkudniowej podróży najczęściej kierujemy się takimi czynnikami, jak:


· stosunek jakości do ceny - 72%;

· bliskość i łatwy dostęp do miejsc, które warto odwiedzić – 48%;

· możliwość zrelaksowania się i dobre śniadanie w hotelu – 36%.Sieć hoteli Hampton by Hilton rozwija się bardzo dynamicznie. Dowodem może być 6 nowych inwestycji, których budowę ogłoszono w tamtym roku. Sieć posiada obiekty w najpopularniejszych polskich miastach. Oferują one swoim Gościom doskonałą jakość za przystępną cenę. Posiadają certyfikat "Clean and Fresh" Hampton Bed @.

73% respondentów odpowiedziało, że wyjeżdżając na weekend chętniej decyduje się na pobyt w hotelu, niż nocleg u przyjaciół lub rodziny. Co pokazuje, że cenimy przede wszystkim komfort i niezależność. Te potrzeby zaspokoją obiekty Hampton by Hilton, które wyposażone są w szereg udogodnień, takich jak darmowy dostęp do WIFI, telewizory DHTV, ekspres do kawy i całodobowy dostęp do strefy fitness.

INFORMACJA PRASOWA