Nowe centrum konferencyjne Scandic Wrocław

Nowe centrum konferencyjne Scandic Wrocław

Otwarcie nowego centrum konferencyjnego w hotelu Scandic Wrocław odbyło się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Wśród Gości pojawili się przedstawiciele biznesu, kultury i mediów. Atrakcją wieczoru była prezentacja projektu aranżacji foyer konferencyjnego, wykonana przez studenta Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Wprowadzając politykę zrównoważonego rozwoju na rynek hotelarski, jednocześnie oferując unikalne rozwiązania dla Gości, Scandic Wrocław otworzył nowe centrum konferencyjne, modernizując większość sal konferencyjno-bankietowych oraz wprowadzając nowatorskie koncepty. W ramach wspierania działań lokalnej społeczności, Scandic połączył siły z Akademią Sztuk Pięknych, której studenci przygotowywali projekty aranżacji konferencyjnego foyer, jako własne prace semestralne.

- Dziękujemy za wszystkie projekty, które odznaczały się wyjątkową inwencją oraz poruszały aspekty ekologiczne. Wybraliśmy projekt, który naszym zdaniem najbardziej odzwierciedla naturalne i lokalne elementy. Dzięki tej pracy, Scandic Wrocław jest jedynym hotelem we Wrocławiu, w którym można podziwiać góry. Współpraca z Akademią, a w szczególności Profesorem Gabrielem Palowskim, była niezwykle inspirująca, konstruktywna i pokazująca, jak dojrzałe nastawienie na kwestie funkcjonalne prezentuje uczelnia - powiedziała Marta Karteczka, Dyrektor Hotelu.

Zwycięski projekt autorstwa Partyka Rogińskiego przedstawia masyw góry Ślęża i jest wykonany ręcznie z wypalanej ceramiki, odzwierciedlając fascynację wykonawcy w zakresie przekroju geologicznego. Tym samym synchronizuje się idealnie z ekologicznym i spójnym z naturą przesłaniem sieci hotelowej. Motyw przekroju góry pojawia się też w wielu innych miejscach w hotelu, również tych niestandardowych.

Okazją do spotkania było również niedawne otrzymanie prestiżowego odznaczenia ekologicznego przez hotel Scandic Wrocław. Paweł Gołębski, wrocławski dziennikarz, jako prowadzący wielokrotnie podkreślał proekologiczne działania hotelu takie jak instalacja oświetlenia LED, monitorowanie przepływu wody, korzystanie z zielonej energii i filtrowanie wody, po to by zredukować emisję CO2, związaną z jej transportem.

Podczas spotkania Goście mieli okazję skosztować specjałów regionalnych. Można było spróbować wędlin z Niemczy, miodów ze spiżarni Pani Ewy Migockiej, jabłek i soków jabłkowych z Maciejowego Sadu i nowości w hotelowym menu – serów ślubowskich oraz łomnickich. - Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy również podwójnie wypiekane ciasteczka przedstawiające przekrój góry, które nazwaliśmy Skandynawską Ślężą - dodaje Marta Karteczka.

INFORMACJA PRASOWA