Nowa inwestycja w Świnoujściu

Nowa inwestycja w Świnoujściu
Już wiadomo, że tuż przy plaży, kołobrzeski, rodzinny holding Zdrojowa Invest wybuduje multifunkcyjny kompleks hotelowo-rozrywkowo-handlowy. Właśnie rozpoczęły się pierwsze prace.

„Przygotowanie terenu pod budowę tego nowoczesnego kompleksu z 2 hotelami, w tym pierwszym 5-gwiazdkowym w Świnoujściu, właśnie się rozpoczęło, więc chcielibyśmy rozwiać wszelkie wątpliwości na temat realności tej inwestycji. Za tym przemawia również dynamika naszego holdingu, który w ciągu ostatnich 5 lat otworzył 3 hotele w Kołobrzegu (Marine Hotel***** & Ultra Marine oraz Sand Hotel****) oraz rozpoczął realizację 2 inwestycji apartamentowo-turystycznych, czyli Cristal Resort Szklarska Poręba oraz Boulevard Ustronie Morskie – dowodzi Jan Wróblewski, Członek Zarządu Zdrojowa Invest i zaprasza do hoteli w Kołobrzegu. „Wartość inwestycji w naszym portfolio szacujemy na ok. 500 mln zł i jesteśmy z tego dumni jako polska grupa rodzinna” – dodaje Wróblewski.

Pomysłodawca inwestycji Baltic Park przy promenadzie w Świnoujściu jest duński deweloper Kristensen Group. Rozmowy pomiędzy Kristensen Group, a Zdrojowa Invest trwały wiele miesięcy, a transakcja opiewająca na ponad 20 mln zł jest najprawdopodobniej największa na rynku nieruchomości w województwie zachodniopomorskim. Od września biuro Kristensen Group w Świnoujściu w Baltic Park Promenada działa już pod szyldem Zdrojowej Invest. Teraz trwa przygotowanie terenu pod budowę.

Koncepcja Zdrojowej Invest zakłada, ze Baltic Park Molo będzie się składał z dwóch hoteli 4- i 5-gwiazdkowych o zróżnicowanej wysokości od 7 do 12 pieter. Będzie to kompleks obiektów najnowszej generacji, przy promenadzie i dojściu na plażę, z 5 funkcjami: hotelowa z rozbudowanym zespołem SPA & Wellness i konferencyjnym, centrum handlowego i rozrywkowego z pasażami, centrum sztuki, a dodatkowo z aquaparkiem oraz kinem wielosalowym. Obiekt będzie miał ok. 600-700 apartamentów, w większości w systemie condo i z widokiem na morze. „Ich cena będzie się wahać od ok. 11 do 18 tys. zł za m, a właściciele mogą liczyć na 5-7% stopę zwrotu z samej współpracy z operatorem inwestycji” – oświadcza Jan Wróblewski.
Dodatkowo będzie to największe hotelowe centrum biznesowe na Wybrzeżu i jedno z największych w Polsce. Największa z sal konferencyjno-sympozyjnych będzie mieściła ponad 1000 osób. Natomiast powierzchnia całego kompleksu wyniesie 50-55 tys. m. Łączna wartość przedsięwzięcia to ok. 200-250 mln zł. „Gwarancją dobrej inwestycji jest stosunkowo niski poziom infrastruktury hotelowej w Świnoujściu, np. w porównaniu do Kołobrzegu, który ma podobną specyfikę. Ponadto bliskość Niemiec i oczywiście lokalizacja projektu w bezpośrednim sąsiedztwie najpiękniejszej plaży w Polsce, a także połączenie kompleksu z molo, o którego budowie rozmawiamy z miastem, to niezaprzeczalne atuty.” – mówi Jan Wróblewski i dodaje – „Planujemy żeby jeden z hoteli w kompleksie działał pod znana międzynarodowa marka, ale dopiero rozpoczynamy rozmowy w tym zakresie i na razie nie możemy zdradzić więcej szczegółów.” Dzięki takiej inwestycji, spełniającej różnorodne potrzeby turystów, na atrakcyjności zyska całe uzdrowisko. Ten efekt synergii marketingowej będzie miał także pozytywny wpływ na lokalnych hotelarzy, przyciągając nową grupę bardziej wymagających turystów.

O finalnym kształcie architektonicznym inwestycji zadecyduje międzynarodowy konkurs, do którego zostaną zaproszone renomowane biura projektowe z Polski i zagranicy. Właśnie rozpoczął się pierwszy etap inwestycji Baltic Park Molo. Natomiast kolejny, a wiec rozpoczęcie budowy przypadnie na 2012/2013. Zakończenie w kilku etapach planowane jest na lata 2014-2017. Aktualnie prezentowane wizualizacje to jedna z zaakceptowanych koncepcji przygotowanych na konkurs.

INFORMACJA PRASOWA