Najdroższa choinka na świecie w hotelu w Abu Zabi

Najdroższa choinka na świecie w hotelu w Abu Zabi
Hotel Emirates Palace w Abu Zabi może pochwalić się najdroższą choinką na świecie. Przyznał jedak, że być może nieco przesadził umieszczając w holu choinkę ozdobioną kamieniami szlachetnymi za 11 mln dolarów - poinformował w niedzielę agencja prasowa WAM.

Hotel Emirates Palace w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wydał oświadczenie, w którym wyraża ubolewanie z powodu "próby przeładowania" bożonarodzeniowej tradycji poprzez powieszenie na choince wykonanych przez hotelowego jubilera ozdób ze złota, rubinów, diamentów i innych kamieni szlachetnych.

Hotel zapewnia, że nie chciał się "popisać", a tylko wzbudzić w gościach gwiazdkowy nastrój. Mimo tonu skruchy w oświadczeniu, hotel chwali się na swojej stronie internetowej, że jego choinka jest "najdroższa na świecie".

Zjednoczone Emiraty Arabskie są oficjalnie państwem muzułmańskim, ale mieszka w nich wielu cudzoziemców i gwiazdkowa tradycja jest w tym kraju bardzo popularna. W niemal wszystkich centrach handlowych są świąteczne iluminacje, Mikołaje i kolędnicy.

Źródło: PAP