Nagrodzona "Złotym Widelcem" Restauracja George Sand prezentuje autorskie menu Mariusza Pietrzaka

Nagrodzona "Złotym Widelcem" Restauracja George Sand prezentuje autorskie menu Mariusza Pietrzaka
Mariusz Pietrzak, Szef kuchni MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel oraz Mazurkas Catering 360°, skomponował nowe autorskie menu. Stworzonych przez niego dań można spróbować w Restauracji George Sand, która w kwietniu tego roku po raz kolejny została nagrodzona statuetką Złotego Widelca. Nagrodę przyznano w ramach ogólnopolskiej akcji "Polska od Kuchni", która promuje gastronomię.

Mariusz Pietrzak już od 30 lat jest związany z gastronomią. To doświadczony i kreatywny Szef Kuchni, który ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów. Odpowiadał m. in. za kompleksową realizację obsługi gastronomicznej Szczytu NATO 2016 na warszawskim Stadionie Narodowym.W MCC Mazurkas dzięki oryginalnym połączeniom smakowym, pysznym i pięknie wyglądającym potrawom, zyskał uznanie wielu wytrawnych smakoszy. To także pomysłodawca i autor dań, które są serwowane w Restauracji George Sand w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. Nowe menu stworzone przez Mariusza Pietrzaka jest inspirowane smakami kuchni francuskiej i śródziemnomorskiej, jednak nie brakuje w nim także dań kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu. Są to niebanalne połączenia smakowe, które zaskakują nie tylko smakiem i aromatem, lecz także sposobem ich podania. W menu królują przede wszystkim świeże ryby, takie jak łosoś, okoń morski czy sandacz, ale nie zabraknie również owoców morza: kalmarów, krewetek królewskich, ośmiornicy czy małży nowozelandzkich. Będzie można również spróbować mazurskich raków i śledzia z dodatkiem czerwonego kawioru. 
Wielbicielom potraw mięsnych również nie zabraknie wrażeń smakowych. Szef kuchni przyrządzi ręcznie siekany tatar z polędwicy wołowej, który zostanie podany z jajkiem przepiórczym, anchois i czerwonym kawiorem, stek z polędwicy wołowej Black Angus na sosie winno-rozmarynowym z risotto z ziemniaków z warzywami i borowikami smażonymi na maśle oraz inne, równie ciekawe potrawy. Z klasyków polskiej kuchni będzie można skosztować schabowego z zasmażaną młodą kapustą czy kaczki pieczonej w pomarańczach. 

Nie może zabraknąć również potraw wegetariańskich: kotlecików z ciecierzycy, makaronu pappardelle w sosie kremowym, gorgonzolą, młodym szpinakiem i kaparami oraz innych pyszności. 


Dzięki różnorodności dań każdy gość, niezależnie od upodobań kulinarnych, znajdzie w menu coś dla siebie. Restauracja George Sand to coraz bardziej popularny punkt na kulinarnej mapie Mazowsza. Już po raz kolejny została ona wyróżniona statuetką "Złotego Widelca" - doceniono m. in. menu i formę jego prezentacji, smak i wygląd posiłku. Uznanie zdobył także wygląd lokalu - jego unikalny klimat i aranżacja wnętrza. W 2016 r. tę nagrodę zdobył również Mazurkas Catering 360°, uznany cateringową firmą roku.

INFORMACJA PRASOWA