Kopalnia Soli w Wieliczce - idealne miejsca na niepowtarzalną konferencję!

Kopalnia Soli w Wieliczce - idealne miejsca na niepowtarzalną konferencję!

Organizacja konferencji w nietuzinkowym, klimatycznym miejscu to coraz popularniejszy wybór. Uatrakcyjnienie miejsca spotkań znacząco wpływa na sukces eventów i pozwala na przeprowadzenie prawdziwie unikatowych wydarzeń, które na długi czas zapadają w pamięci Gości. Na terenie Polski funkcjonuje wiele obiektów, które wyróżniają się architekturą, ciekawą historią lub niepowtarzalnym położeniem. Jednym z nich jest Kopalnia Soli w Wieliczce. 

Kopalnia Soli w Wieliczce to światowej klasy zabytek wpisany na Pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Miejsce to od wieków wzbudza zachwyt i podziw turystów z całego świata. To jedno z najważniejszych miejsc turystycznych w Polsce, ale nie tylko - podziemne komory, korytarze, kaplice, jeziorka solankowe przyciągają również organizatorów konferencji, sympozjów, przyjęć, bankietów, koncertów, spotkań biznesowych. Kopalnia znajduje się kilkanaście kilometrów od centrum Krakowa, a jej niezwykle oryginalne wnętrza oraz profesjonalna obsługa gwarantują udane imprezy, oraz niezapomniane wrażenia dla uczestników.

Sale Konferencyjne w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce oferuje szeroką gamę sal konferencyjnych dla organizacji szkoleń, konferencji, sympozjów oraz innych spotkań biznesowych i okolicznościowych. Jedną z największych sal jest Komora Warszawa, która znajduje się 125 metrów pod ziemią i ma powierzchnię użytkową wynoszącą około 680 metrów kwadratowych. Sala ta posiada wysokiej jakości wyposażenie, w tym scenę, mównicę, nagłośnienie, projektor multimedialny, rzutnik folii i slajdów, ekran, flipchart, mikrofony bezprzewodowe, zestaw video, bezprzewodowy dostęp do Internetu, garderobę oraz drink bar. Komora Jana Haluszki to kolejna imponująca sala konferencyjna, która znajduje się 135 metrów pod ziemią. Sala ta ma powierzchnię użytkową około 240 metrów kwadratowych. Sala ta jest idealna do organizacji konferencji, szkoleń, spotkań okolicznościowych oraz bankietów.

Komora Drozdowice IV to kolejne miejsce, gdzie można zorganizować wszelkiego rodzaju szkolenia, warsztaty i konferencje. Sala ta znajduje się 110 metrów pod ziemią i jest dodatkowo wyposażona w kabiny do tłumaczeń symultanicznych. Komora Jana Haluszki II to kameralne miejsce spotkań biznesowych, narad, szkoleń, uroczystych obiadów i kolacji. Sala ta znajduje się 135 metrów pod ziemią i ma powierzchnię użytkową około 58 metrów kwadratowych. Wyposażenie tej sali konferencyjnej obejmuje projektor multimedialny, rzutnik folii i slajdów, ekran oraz flipchart. Dodatkowo dostępne są również sale Komora Drozdowice II, Komora Michałowice, Komora Gwarków, Kaplica św. Kingi oraz Kaplica św. Jana.

Oprócz sal konferencyjnych w Kopalni Soli, Hotel Grand Sal**** oferuje dwie nowocześnie wyposażone sale konferencyjne, w których można zorganizować szkolenia, konferencje oraz spotkania biznesowe. Sale te wyposażone są w ekran, projektor multimedialny, flipchart, telewizor, nagłośnienie, zaciemnienie oraz dostęp do Internetu.

Nocleg podczas pobytu w Wieliczce

Kameralny Hotel Grand Sal**** to wyjątkowy obiekt noclegowy, który należy do Kopalni Soli "Wieliczka". Hotel oferuje 39 przestronnych pokoi dwuosobowych oraz 1 apartament z widokiem na zabytkowy Park Kingi, co pozwala na komfortowy pobyt dla nawet najbardziej wymagających gości.

Każdy pokój w hotelu wyposażony jest w telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, telefon, sejf, minibar oraz bezpłatny dostęp do Internetu. Dodatkowo, w pokoju znajduje się czajnik z kawą i herbatą oraz łazienka z wanną lub prysznicem, oraz suszarką do włosów.

Hotel charakteryzuje się pięknym wystrojem oraz elementami dekoracyjnymi, które nawiązują do związku obiektu z zabytkową kopalnią soli. Wszystkie wnętrza utrzymane są w stylu eleganckim i klasycznym, co pozwala na relaksujący pobyt w wyjątkowej atmosferze. Kameralny Hotel Grand Sal**** jest w pełni klimatyzowany i przystosowany do przyjęcia gości z niepełnosprawnościami. Dzięki temu każdy gość może poczuć się swobodnie i komfortowo podczas swojego pobytu.

Dodatkowe atrakcje w Kopalni Soli

W Hotelu Grand Sal należącym do Kopalni Soli na gości czeka również wyśmienita restauracja. To doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość jedzenia oraz unikalną atmosferę. Restauracja oferuje bogate menu, w którym znajdą się tradycyjne polskie dania oraz smaki z różnych zakątków Europy. Dla miłośników dobrego wina przygotowano bogaty wybór najlepszych win z całego świata. W pięknie zaaranżowanym wnętrzu restauracji można zjeść wspaniałe jedzenie, ciesząc się jednocześnie widokiem na malowniczy park za oknami. To idealne miejsce na romantyczną kolację we dwoje, a także na rodzinny obiad czy uroczyste przyjęcie.

Dla gości, którzy chcą odpocząć i zrelaksować się, hotelowa strefa relaksu to idealne rozwiązanie. Można tam skorzystać z sauny, jacuzzi, basenu oraz innych atrakcji, które z pewnością pozwolą na zregenerowanie sił.

Imprezy organizowane w podziemiach wielickiej kopalni to niezapomniane przeżycie, które można wzbogacić o dodatkowe atrakcje. Podczas zwiedzania podziemi można wybrać Trasę Turystyczną lub Trasę Górniczą, a także spotkać legendarnych bohaterów Skarbnika i księżnej Kingi. Przeprawa promem przez solne jezioro, poczęstunek w komorze Michałowice czy nocleg w podziemnym kompleksie wypoczynkowo-rekreacyjnym w Komorze Słowackiego to tylko niektóre z dodatkowych atrakcji, które warto zobaczyć. Koncerty chórów, orkiestr, zespołów kameralnych oraz występy grup folklorystycznych to doskonały sposób na spędzenie czasu w niezwykłym miejscu.