Kompleks Fabryczna 13: Unikalny kompleks usługowo-rekreacyjny w sercu Krakowa

Kompleks Fabryczna 13: Unikalny kompleks usługowo-rekreacyjny w sercu Krakowa

Fabryczna 13 to wyjątkowy kompleks usługowo-rekreacyjny, który mieści się w zabytkowych budynkach dawnej Wytwórni Wódek, późniejszej Destylarni Polmos, zbudowanych w latach 30. XX wieku. Ten unikalny kompleks jest częścią projektu Fabryczna City, który został stworzony przez Grupę INTER-BUD - polską prywatną grupę inwestycyjną i wykonawczą o ponad trzydziestoletnim doświadczeniu na krakowskim rynku. Fabryczna City to prawdziwe miasto w mieście, oferujące różnorodne możliwości rekreacyjne, mieszkaniowe i biznesowe.

Kompleks Fabryczna 13 rozciąga się na obszarze 6,5 hektara i obejmuje również wysokiej jakości kompleks biurowy klasy A - Fabryczna Office Park oraz część mieszkaniową. To idealne miejsce dla mieszkańców Krakowa, którzy mogą korzystać z bogatej oferty gastronomicznej i rekreacyjnej, a także dla gości biznesowych, którzy mogą skorzystać z szerokiego wachlarza usług komplementarnych dostępnych w tym samym budynku.

W ramach kompleksu Fabryczna 13 znajdują się następujące obiekty:

Czterogwiazdkowy Hotel Mercure Kraków Fabryczna City - Otwarty w październiku 2021 roku, hotel ten cieszy się dużym zainteresowaniem gości dzięki swojej architekturze, wnętrzom o nowoczesnym designie, profesjonalnej obsłudze i bliskości do najważniejszych atrakcji Krakowa. Oferuje 195 przestronnych, klimatyzowanych pokoi i apartamentów, w tym specjalne pokoje dla rodzin i apartamenty z aneksem kuchennym. Goście mogą również skorzystać z funkcjonalnej przestrzeni lobby, która sprzyja relaksowi i pracy zdalnej.

CKF_13 Centrum Konferencyjne Fabryczna - Uruchomione w grudniu 2022 roku, to miejsce idealne zarówno dla wydarzeń biznesowych, naukowych, jak i rozrywkowych. Centrum Konferencyjne oferuje 2,2 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i może pomieścić blisko tysiąc gości. Wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny i niezależną kuchnię bankietową, zapewnia pełną obsługę gastronomiczną wydarzeń. CKF_13 to elegancka i wielofunkcyjna przestrzeń konferencyjna, która wzbogaca krakowską mapę obiektów dedykowanych branży MICE.

Muzeum Fabryka Wódki - To miejsce, które podkreśla unikalność kompleksu. Multimedialna wystawa w muzeum zaprasza do odkrywania historii miejsca, procesu produkcji wódek oraz roli alkoholu w polskiej gospodarce i kulturze. W muzealnym barze można również skosztować autorskich retro koktajli przygotowanych na bazie wódek Polmos. Wyjątkowy klimat muzeum tworzą elementy wyposażenia dawnej fabryki i setki sentymentalnych eksponatów.

Centrum Fitness & More Fabryka CIA/o - To wyjątkowa przestrzeń dla realizacji sportowych pasji. Klub oferuje wyselekcjonowaną ofertę sesji grupowych premium oraz pełnowymiarowy basen sportowy z częścią rekreacyjną, strefę relaksu z jacuzzi, kompleks saunowy i grotę solną. Centrum wyróżnia się dedykowanymi treningami grupowymi w nurcie body&mind, takimi jak fly joga, fly pilates czy fly stretching.

Pasaż Fabryczna 13 - To miejsce, gdzie spotykają się najlepsze smaki nowoczesnej gastronomii. W pasażu działają popularne krakowskie restauracje, takie jak Destilo, oferująca nowoczesne dania z najlepszych lokalnych składników, PINO Italia z kuchnią włoską, DOZO serwująca dania azjatyckie, Browar Nowa Wytwórnia warzący lokalne piwo, Bloom Coffee & Wine, Utopia Vodka Bar oraz Bar 13.

Fabryczna 13 to kompleks, który oferuje niepowtarzalne doświadczenia zarówno dla mieszkańców Krakowa, jak i dla gości biznesowych. Osiągnięte sukcesy w sprzedaży oraz entuzjazm ze strony gości wskazują na wysoką jakość i atrakcyjność oferty kompleksu Fabryczna City. Dzięki połączeniu historii z nowoczesnością, kompleks Fabryczna 13 staje się niezwykłym miejscem, które przyciąga zarówno lokalną społeczność, jak i turystów z całego świata.

INFORMACJA PRASOWA