Jak inwestować na rynku hotelarskim w CEE?

Jak inwestować na rynku hotelarskim w CEE?
Na to i wiele innych pytań, poświęconych rynkowi hotelarskiemu w regionie CEE, będą odpowiadać paneliści zaproszeni na największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie inwestorów, sieci hotelowych, deweloperów oraz przedstawicieli europejskich miast. Już po raz czwarty w dniach 12-13 września 2017 roku w Warszawie odbędzie się Konferencja Spotlight Hotel Investment Poland & CEE! Podobnie jak w ubiegłym roku, jednym z partnerów merytorycznych wydarzenia została austriacka grupa hotelowa Vienna House.

Polski rynek hotelarski jest w fazie dynamicznego rozwoju. Ostatni rok to czas silnej ekspansji globalnych marek i doceniania potencjału regionów turystycznych. Kolejne lata zapowiadają się równie obiecująco, a deweloperzy i fundusze inwestycyjne dostrzegają wzrost rentowności w tym sektorze. Konferencje, takie jak Spotlight Hotel Investment Poland and CEE, pozwolą znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące tego rynku, a także służą jako forum wymiany doświadczeń i współpracy wszystkich zainteresowanych tematem. Zeszłoroczna edycja wydarzenia zgromadziła ponad 250 gości z kraju i zza granicy.

„Europa Środkowa i Wschodnia jest jednym z bardziej obiecujących rynków dla inwestycji hotelowych oraz sieci hoteli reprezentujących różne segmenty. Vienna House, od początku swojego istnienia, jest bardzo aktywna w regionie CEE  i przygląda się jego wzrostom. Dlatego też, ta część Europy pozostaje obszarem naszych zainteresowań, a konferencja Spotlight jest doskonałą platformą netrworkingową, która temu sprzyja“. – podsumowuje Rupert Simoner, Prezes Vienna House.

Rupert Simoner weźmie udział w panelu otwierającym konferencję, poświęconym szansom i możliwościom rozwoju rynku hotelarskiego w regionie CEE. Tomasz Piórkowski, Dyrektor Regionalny Vienna House w Polsce będzie  drugim reprezentantem austriackiej grupy hotelowej i zabierze głos drugiego dnia konferencji w panelu zatytułowanym Architecture & Design.

„W obecnych czasach hotel to nie jest tylko miejsce, w którym zatrzymujemy się podczas pobytu, ale miejsce, w którym chce się być. To oznacza, że oferuje nie tylko pokoje, ale wyjątkową atmosferę we wnętrzach, które czynią pobyt niezapomnianym. W Vienna House wierzymy w siłę prostoty i dlatego koncentrujemy się na prostym, ale atrakcyjnym designie, który sprawia że nasi goście czują się dobrze“. – mówi Tomasz Piórkowski, Dyrektor Regionalny Vienna House Poland.

Program konferencji został podzielony na sześć sesji tematycznych: Hotel Construction & Development, Investment, City, Financing, Chain, Architecture & Design. Nowością tegorocznej edycji wydarzenia będą sesje: Newcomers – sesja poświęcona nowym operatorom hotelowym, nieznanym jeszcze bliżej w Europie Środkowo
– Wschodniej oraz sesja new Trends in Hospitality.

Do dyskusji panelowych zaproszeni zostali inwestorzy, członkowie zarządów sieci hotelowych, instytucje finansujące, deweloperzy, doradcy finansowi, doradcy nieruchomości, prawnicy oraz przedstawiciele polskich i zagranicznych miast. Uzupełnieniem dyskusji będą prezentacje, będzie również czasu na pytania od publiczności.

Program konferencji oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie wydarzenia: spotlighthotel.pl. Organizatorem wydarzenia jest Bluevine Consulting.

INFORMACJA PRASOWA