Hilton przewiduje, jak będą funkcjonowały hotele za 100 lat!

Hilton przewiduje, jak będą funkcjonowały hotele za 100 lat!

W tym roku sieć hoteli Hilton obchodzi 100-lecie swojej działalności. Z tej okazji opublikowany został raport dotyczący trendów, jakie będą panowały w branży turystyczno-hotelarskiej w 2119 roku. Co ulegnie zmianie? Czym hotel przyszłości różni się od tego, który jest nam dobrze znany? Hilton podejmuje się przewidzenia przyszłości! 

Jak się okazuje, według raportu opublikowanego przez Hilton, jedną z najważniejszych kwestii będzie personalizacja. Technologia ma umożliwić odpowiednie dopasowanie do indywidualnych preferencji gościa każdej powierzchni, wyposażenia czy mebli. Lobby hotelowe będzie mogło w dowolnym momencie zmienić się w inne pomieszczenie: bar, luksusowe spa, co umożliwi spersonalizowane powitanie każdego gościa. Dodatkowo podskórne chipy umożliwią nam bezprzewodowe sterowanie otoczeniem: multimediami, oświetleniem czy nawet temperaturą.

W świecie przepełnionym sztuczną inteligencją na znaczeniu zyska kontakt z drugim człowiekiem. Stanie się on zdecydowanie bardziej pożądany niż do tej pory. Dzięki szerokiemu zastosowaniu technologii, pracownicy hotelu zyskają więcej czasu, który będą mogli przeznaczyć na budowanie relacji z gośćmi.

Zaskakujące zmiany nastąpią także w gastronomii. Bolognese z żuka, zapiekanka z planktonu, a może muffinka z wodorostów? Hilton przewiduje, że będziemy odżywiać się głównie produktami pochodzenia roślinnego, a diety zostaną wzbogacone o mnóstwo niekonwencjonalnych potraw. Co więcej - nowoczesne posiłki będą przygotowywane przy pomocy drukarek 3D. Innowacyjne podejście będą prezentowali też szefowie kuchni, przygotowując potrawy dla gości na podstawie otrzymanych danych biometrycznych. 

Jak spalimy nadprogramowe kalorie? Sposobów będzie mnóstwo! Wspinaczka po cyfrowo wygenerowanej ścianie prowadzącej na Mount Everest będzie jednym z nich. Dodatkowo energia generowana podczas ćwiczeń będzie mogła zostać wykorzystana do zasilania sieci elektrycznej hotelu, przez co budynek osiągnie zerowy poziom wpływu na środowisko. O swoją przyszłość mogą bać się także trenerzy personalni. Być może za 100 lat pojawią się oni w formie hologramów! Okazuje się, że czas spędzony bez technologii będzie na wagę złota...

Hilton wyznacza trendy w branży hospitality już od początku swojego istnienia, czyli od 1919 roku. Jako pierwszy prowadził na rynek udogodnienia takie jak klimatyzacja czy telewizja w hotelowych pokojach. Przeprowadzone badania przewidują świetlaną przyszłość dla branży hospitality, jednak podkreślają również wagę interakcji międzyludzkich w świecie.

INFORMACJA PRASOWA