Grupa Polski Holding Hotelowy wspiera Laurę w powrocie do zdrowia.

Grupa Polski Holding Hotelowy wspiera Laurę w powrocie do zdrowia.

Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego przekazała voucher na zabiegi rehabilitacyjne dla Laury Szałek w Sanatorium Uzdrowiskowym Interferie Argentyt w Dąbkach. Laura, która niedawno przeszła udaną operację dzięki wsparciu branży hotelarskiej, cierpi na leukodystrofię i wymaga dalszej rehabilitacji, aby poprawić swój komfort życia.

Fundacja PHH "Hotele dla Medyków" przekazała 100 tys. zł, co pozwoliło na sfinansowanie operacji i rehabilitacji w Warszawie. Hotelarze z całej Polski przyczynili się również do zbiórki pieniędzy na leczenie Laury, zebrano 70 tysięcy złotych. Grupa PHH dołożyła brakującą kwotę, co przyczyniło się do całkowitego pokrycia kosztów operacji i rehabilitacji.

Łukasz Ciołek, prezes spółki Interferie, osobiście przekazał voucher na zabiegi rehabilitacyjne dla Laury, co jest wyjątkowym gestem hojności i troski o ludzi potrzebujących pomocy. 

– Jesteśmy hotelarzami, ale przede wszystkim jesteśmy ludźmi. Nasza fundacja powstała w bardzo trudnym czasie, natomiast od samego początku była wymyślona po to, aby pomagać ludziom, a przede wszystkim hotelarzom. Podczas okresu zamknięcia hoteli ze względu na Covid udało nam się sfinansować tysiące noclegów dla kadry medycznej walczącej ze skutkami pandemii. Ta pomoc trafiła do ponad 20 hoteli, które przyjmowały u siebie medyków. Dla niektórych to były środki, które miały decydujący wpływ na przetrwanie tego trudnego okresu. Teraz nastały lepsze czasy i dzięki naszemu modelowi biznesowemu jesteśmy w stanie przekierować naszą dalszą pomoc na inne cele. Jak tylko dowiedzieliśmy się o historii Laury, cały mój zespół zareagował błyskawicznie, a nasze decyzje były całkowicie naturalne. Jednak prawdziwymi bohaterami w tej historii są rodzice Laury. To dla nas piękny i wzruszający przykład rodzicielstwa i prawdziwej walki o zdrowie własnego dziecka. Podczas spotkania wielokrotnie podkreślali, że w życiu trzeba umieć się dzielić dobrem, bo dobro zawsze wraca. Tak jak cały polski świat hotelarski my również trzymamy kciuki za Laurę i jej Rodziców. Z uwagą będziemy śledzić i wspierać jej dalsze postępy zdrowotne – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.
– Nie sposób opisać słowami uczucia jakie nam towarzyszyły, ale mogę Państwu opisać ten stan jako euforia wdzięczności, wzruszenia oraz szczęścia. Jesteśmy poruszeni całą sytuacją i bardzo wdzięczni. Nasze wyrazy podziękowania i wdzięczności kierujemy dla Polskiego Holdingu Hotelowego, Fundacji Hotele dla Medyków i Wszystkich ludzi, którzy dołożyli swoją cegiełkę, aby ratować Laurę. Z dnia na dzień jest coraz lepiej... Laura ma siłę dzięki nam Wszystkim! Serdecznie Was pozdrawiamy i dziękujemy! - podkreśla Maciej Szałej, tata Laury, dyrektor Kolumna Park Hotel. 

Sanatorium Interferie Argentyt oferuje ponad 40 zabiegów uzdrowiskowych, które są przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów medycznych i fizjoterapeutów. Sanatorium jest położone w urokliwym miejscu pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Bukowo, zaledwie 100 metrów od piaszczystej plaży. Kompleks sąsiaduje z malowniczym Jeziorem Bukowo, które jest oddalone o jedyne 50 metrów. Sanatorium to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów uzdrowiskowych dla małych dzieci w Polsce, dlatego Laura będzie tam miała najlepszą opiekę i szanse na dalszą poprawę swojego zdrowia.

INFORMACJA PRASOWA