Gościom Hotelu Manor House SPA**** serwuje się na talerzu las - w dobrym tego słowa znaczeniu

Gościom Hotelu Manor House SPA**** serwuje się na talerzu las - w dobrym tego słowa znaczeniu

Jedzenie warzyw i owoców nikogo nie dziwi. Co innego jeśli mówimy o jedzeniu szyszek, żywicy, kory, korzeni czy kwiatostanów... Z pozoru mało kulinarne składniki odczarowała Szefowa Kuchni restauracji hotelu Manor House SPA**** - Pałac Odrowążów*****. Opracowała menu, które w skrócie można opisać "las na talerzu". Menu jest oczywiście sezonowe, bowiem las w różnych porach roku obdarowuje nas różnymi skarbami przyrody. 

Inspiracją do przygotowania takiego menu przez Szefową Kuchni było otoczenie kompleksu hotelowo-pałacowego. Hotel jest położony w sielskim otoczeniu, na łonie natury. Otacza go piękny, rozległy, zabytkowy park z pomnikami przyrody, a po sąsiedzku mazowieckie pola i lasy oraz czyste środowisko naturalne, wolne od smogu, pośpiechu i zgiełku miasta. 


Manor House uważany jest od lat za najlepszy holistyczny hotel SPA w Polsce. Goście cenią sobie pozytywny wpływ przyrody i naturalne terapie na organizm człowieka. Silny nacisk kładzie się tutaj na leśne kąpiele i drzewoterapię (silwoterapię).


"Smaki Lasu" to menu degustacyjne bazujące na potrawach z leśnymi skarbami o niezapomnianych smakach. Produkty czerpane są z przypałacowego parku. Zjemy tu dania z marynatami i sosami tworzonymi np. z szyszek, korzeni, żywicy, sosny, młodych pędów paproci, nosków, igiliwia, liści czy pyłków kwiatowych. 

Wśród pozycji znalazły się takie potrawy, jak m.in. 

przystawki:

  • carpaccio z kalafiora w miodzie świerkowym, 
  • racuchy kalafiorowe z solą sosnową i dresingiem octowo-świerkowym,
  • młode pędy paproci w cieście podane z noskami lipy,
  • burak w towarzystwie świeżych liści czerwonego berberysu i głogu,
  • carpaccio z polędwicy z miodem sosnowym, rukolą, pomidorem suszonym i słonym orzechem.

dania główne:

  • polędwiczki wieprzowe z borowikiem oraz marynowanymi pączkami kwiatowymi lipy i czerwonymi liśćmi klonu,
  • bezmięsne spaghetti z borowikiem oraz wcześniej zamarynowanymi noskami i pączkami lipy

deser:

  • śliwkę w lodach z miodu świerkowego oraz ziołowy napitek – niespodziankę. 


Zrobiliśmy się bardzo głodni i chętnie skosztowalibyśmy tych nietypowych przysmaków. Ciężko nam wyobrazić sobie smak potraw opartych na szyszkach, liściach, korze czy pyłkach kwiatowych. I to jest właśnie wyjątkowe i w zgodzie z naturą. Po raz kolejny czujemy w tym holistyczne podejście, które jest tak bliskie hotelowi Manor House SPA**** - Pałac Odrowążów*****. 

INFORMACJA PRASOWA