Belvedere Gourmet Group nagradza najlepszego cukiernika Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere

Belvedere Gourmet Group nagradza najlepszego cukiernika Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere

Belvedere Gourmet Group, znana za doskonałą restaurację Belvedere położoną w samym sercu warszawskich Łazienek Królewskich, kontynuuje swoje zaangażowanie w rozwijanie talentów młodych szefów kuchni. Po spektakularnym sukcesie pierwszej edycji Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere, nadszedł czas na uhonorowanie zwycięzcy tej prestiżowej konkurencji.

Marta Lisiewicz, uczennica Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie, została uznana za najlepszego cukiernika I edycji Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere. W nagrodę za swoje wybitne umiejętności cukiernicze, Marta Lisiewicz wyruszyła w kulinarną podróż do słonecznego Mediolanu.

Kulinarna podróż do świata włoskich delikatesów

Podczas swojego wyjazdu do Mediolanu, Marta Lisiewicz miała okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach kulinarnych pod przewodnictwem Marty Giorgetti, Chef Chocolate Academy Milano. To niezapomniane wydarzenie skupiło się na sztandarowych włoskich deserach, takich jak tiramisu, legere, gianduja, semifreddo i sbrisolona, pozwalając uczestniczce zgłębić tajemnice ich przygotowywania.

"Było nam niezmiernie miło mieć możliwość pokazania Marcie cukierniczy świat słonecznej Italii - w Akademii Czekolady w Mediolanie! Ta nagroda jest świadectwem naszego zaangażowania we wspieranie młodych talentów sztuki cukierniczej, i zamierzamy kontynuować nasze zaangażowanie w Akademię Mistrzów Smaku by Belvedere. Marta wykazała się pełnym zaangażowaniem podczas szkolenia, wyjątkową pasją do słodkiego świata czekolady, i jestem pewna, że nabyte umiejętności pomogą jej rozwijać własny styl cukierniczy." - powiedziała Agata Baldwin, Trade Marketing Manager, Barry Callebaut Polska.

Odkrywanie włoskich smaków i tradycji

Kulinarna podróż do Mediolanu to jednak nie tylko nauka. Pod opieką ekspertów, Marta miała okazję odkryć kulinarne tajemnice tego włoskiego miasta. Od lodziarni Ciacco Gelato Sens’Altro, gdzie można było skosztować najwyborniejszych włoskich lodów, po Pasticceria Iginio Massari, słynną cukiernię z mono porcjami, oraz najstarszą cukiernię Mediolanu, Pasticceria Marchesi, gdzie tradycja i smak przenikają się wzajemnie.

Inspiracja i rozwijanie umiejętności

Kulinarna podróż po Mediolanie to nie tylko nauka, to przede wszystkim inspiracja i zaszczepienie chęci poznawania tradycji i kultury innych krajów. Partnerstwo z domem czekolady Callebaut oraz wsparcie Akademii Mistrzów Smaku stworzyły przestrzeń, w której kulinarna pasjonatka mogła rozwijać swoje umiejętności i odkrywać nowe smaki. To także podróż przez włoskie obyczaje i tradycje, które zostaną z nią na zawsze. 

Belvedere Gourmet Group pozostaje zobowiązana do wspierania młodych talentów w świecie kulinariów, a Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere jest wyjątkową inicjatywą, która daje młodym adeptom sztuki kulinarnej możliwość rozwoju pod okiem najlepszych ekspertów branży. Dzięki takim inicjatywom polska gastronomia ma szansę na dalszy wzrost i rozwój.

INFORMACJA PRASOWA