Top Lokalizacje: Obiekty konferencyjne w Trójmieście


Początkowe rozeznanie wśród obiektów konferencyjnych to tylko pierwszy krok w realizacji wydarzenia biznesowego. Zróżnicowane lokale w Gdańsku, Gdyni i Sopocie pozwalają każdemu znaleźć to, czego aktualnie poszukuje,. Możliwości jest bardzo wiele i czasem ciężko znaleźć taką, która idealnie pasuje. Jakie są najlepsze sale konferencyjne w Trójmieście? Jakich szukać hoteli nad morzem? Warto przyjrzeć się naszym propozycjom, ponieważ to już ostatni dzwonek, aby zapewnić sobie i swoim pracownikom dogodny termin na wyjazd nad morze.


Morze Bałtyckie należy do najczęściej wymienianych miejsc na wyjazd integracyjny. Dumnie stoi obok pozycji, takich jak: Tatry, Bieszczady i Mazury. Instynktownie potrafimy znaleźć na to wiele argumentów. Piaszczysta plaża, smaczna kuchnia regionalna, piękne zachody słońca oraz rześka bryza- wszystkie te elementy pojawiają się, gdy myślimy pobycie nad morzem. Wybór Trójmiasta na wyjazd z pracownikami lub kontrahentami posiada jednak jeszcze jeden atut.


Gdańsk, Gdynia i Sopot są ośrodkiem metropolitarnym oferującym usługi na niezwykle wysokim poziomie. Nie brakuje hoteli, centrów konferencyjnych, restauracji oraz pensjonatów. A każde z tych miejsc posiada odmienny klimat i specyfikację. Możliwości oferowane w nadmorskich lokalizacjach spełniają standardy międzynarodowe, ale mogą być także nakierowane na pobyt bardziej kameralny i swobodny.


Liczba możliwych miejsc noclegowych rośnie i łatwo się w tym pogubić. Wyselekcjonowaliśmy więc 5 najciekawszych i najbardziej opłacalnych sal konferencyjnych w Trójmieście.


1. Stara Wędzarnia Gdańsk


Stara Wędzarnia zlokalizowana jest w Sobiszewie, dzięki czemu dojazd do centrum Gdańska zajmuje ok. 15 minut. Jednocześnie w pół golizny można dostać się do Sopotu. To doskonały obiekt do wypoczynku na łonie natury. Zabytkowy budynek, w którym mieściła się dawniej wędzarnia ryb, posiada swój unikatowy charakter. Tutejsza plaża nie jest latem tak zatłoczona, jak w innych częściach Trójmiasta.


Obiekt zapewnia poczucie prywatności, a spokojna okolica daje szansę odetchnąć z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Sala szkoleniowa może pomieścić 48 osób. Za oknami rozciąga się widok na Martwą Wisłę. Bazę noclegową tworzą pokoje 2-, 3- oraz 4-osobowe zachowane w stylu skandynawskim. Niebiesko-biała kolorystyka podkreśla idealnie nadmorski klimaty miejscowości. Maksymalnie w Starej Wędzarni może nocować 35 osób.


2. Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront


Poszukując dalej obiektów w nurcie skandynawskim, warto wyróżnić Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront. Hotel zapewnia kompleksową obsługę zarówno osób planujących postój podczas podróży służbowej, jak i dużych grup konferencyjnych. Ogromnym atutem jest profesjonalnie wyposażone centrum fitness, w którym można zadbać o formę i dobre samopoczucie po trudnych spotkaniach i negocjacjach biznesowych.


Natomiast udostępnione centrum konferencyjne posiada aż 1100 m2. Składa się z 9 sal konferencyjnych, przestronnego foyer, recepcji oraz szatni. Dostępne są małe salki dla kilku osób, jak i duże przestrzenie dla nawet 450 gości. Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront zlokalizowany jest w samym sercu Gdyni, w nowoczesnym budynku o standardzie czterech gwiazdek. Goście mogą szybko dostać się na Skwer Kościuszki oraz nadmorski bulwar. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się plaża miejska i przystań jachtowa.


3. Restauracja M15 Sopot

Nie każde spotkanie biznesowe jest wyjazdem. Wiele wydarzeń odbywa się z inicjatywy firm z okolicy, które poszukują nowej przestrzeni na wynajem. Czasem organizowane są także przyjęcia, jubileusze oraz okazjonalne imprezy. Aby nadać im odświętny charakter, przy jednoczesnym zachowaniu nadmorskiej atmosfery, można wybrać Restaurację M15 w Sopocie. Lokal znajduje się tylko 300 metrów od słynnego Molo. Z okien roztaczają się malownicze widoki na morze i okoliczny park.


Wakacyjny klimat jest podkreślony smakiem każdego serwowanego tutaj dania. To właśnie wyśmienite potrawy są największym atutem Restauracji M15. Wnętrza ukazują prawdziwego ducha hygge, czyli duńskiej idei dążącej szczęścia poprzez wygodę i równowagę naszego otoczenia. Restauracja znajduje się w drewnianym budynku z przeszklonymi ścianami. W designerskich wnętrzach można zorganizować konferencję dla 100 osób, a łącząc restaurację z tarasem w wydarzeniu może wziąć udział nawet 400 gości.


4. Dom Technika NOT Gdańsk


Niedaleko historycznego Wielkiego Młyna oraz XIV-wiecznego kościoła znajduje się Dom Technika NOT w Gdańsku. W budynku ma swoją siedzibę aż 18 różnych stowarzyszeń naukowo-technicznych. To obiekt, w którym innowacja i przedsiębiorczość stawiane są na pierwszym miejscu. W ofercie znajduje się 5 sal szkoleniowo-konferencyjnych mogących pomieścić niemal 500 osób.


Największą uwagę skupia Sala Teatralna, która dysponuje doskonale nagłośnioną i oświetloną sceną. Dzięki wygodnym miejscom dla widowni, sprawdza się idealnie podczas prelekcji i wystąpień. Natomiast podczas mniejszych konferencji, można wykorzystać Salę Inżynierów. Może ona pomieścić maksymalnie 120 osób. Pozostałe pomieszczenia w Domu Technika NOT są przeznaczone dla bardziej kameralnych grup szkoleniowych i warsztatowych, a każda z nich jest w pełni wyposażona i posiada dostęp do internetu.


5. Hotel Królewski Gdańsk


3-gwiazdkowy Hotel Królewski w Gdańsku znajduje się nad rzekę Motławą, na malowniczej Wyspie Ołowianka. Lokalizacja w samym sercu miasta ułatwia organizację każdego wydarzenia biznesowego. Goście szybko mogą dostać się na dworzec i plażę, a jednocześnie wszystkie zabytki mają w zasięgu ręki. Obiekt posiada już ponad 10-letnie doświadczenie z zakresu realizacji eventów i imprez okolicznościowych. Największa z dostępnych sal konferencyjnych to Sala Superior o powierzchni 168 m2. Może maksymalnie obsłużyć 180 osób w układzie teatralnym.


W ofercie znajdują się także mniejsze sale umożliwiające niezależną organizację spotkań. Czym jednak byłby wyjazd nad morze bez skosztowania bałtyckich rarytasów? W Hotelu Królewskim funkcjonuje Restauracja Stary Spichlerz, która może przygotować oprawę cateringową lub dedykowane menu podczas przyjęć.


Połączenie między trzema miastami sprawia, że uczestnicy wyjazdów mają zapewnione liczne atrakcje dodatkowe. Można zwiedzać zabytkowe uliczki Gdańska, przejść się po molo w Sopocie, a na koniec plażować w Gdyni. Każda z lokalizacji w Trójmieście oferuje wiele form spędzania czasu wolnego. W obiektach nie brakuje zaplecza audiowizualnego, które stoi na naprawdę wysokim poziomie. Każda z proponowanych sal konferencyjnych jest inna, dlatego można znaleźć coś skrojonego na miarę naszych potrzeb. Pozwala to w pełni korzystać z uroków wyjazdu nad morze. 


Polceane obiekty konferencyjne

Królewski Spichlerz

Królewski Spichlerz

Gdańsk
Stara Wędzarnia

Stara Wędzarnia

Gdańsk
Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront

Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront

Gdynia