Po królewsku na Południu, czyli pałacowo-zamkowe propozycje na konferencję i szkolenie

Jakiś czas temu pisaliśmy o pałacach w województwie mazowieckim, w których warto zorganizować konferencję lub szkolenie. Dzisiaj chcielibyśmy skupić się na pałacach i zamkach na południu Polski. Jeśli kogoś interesuje organizacja konferencji na Mazowszu, odsyłamy Was do poprzedniego artykułu TUTAJ.


1. ZAMEK CZOCHA

Zamek Czocha  to jedna z najciekawszych propozycji na organizację szkolenia i konferencji na Dolnym Śląsku. Obiekt znajduje się w miejscowości Sucha, nad Jeziorem Leśniańskim. Jego historia sięga pierwszej połowy XIII wieku. Aktualnie w zabytkowych murach znajduje się hotel, który klientom biznesowym oferuje klimatyczne przestrzenie do organizacji eventu: Biblioteka, Salon Anny Marii, Sala Marmurowa i Sala Rycerska.

2. ZAMEK NA SKALE

Zamek na Skale mieści się w samym sercu Ziemi Kłodzkiej. Swoim gościom oferuje 180 miejsc noclegowych i 13 hektarów zabytkowego parku, przez który przepływa górska rzeka. Na terenie zamku znajduje się strefa SPA, basen i wiele innych atrakcji. Znajdują się też tam sale, które mogą służyć jako konferencyjne: Neorokokowa, Barokowa, Secesyjna i Dziedziniec zamkowy.


3. PAŁAC WOJANÓW

W Jeleniej Górze znajduje się Pałac Wojanów z początku XVI wieku. Nowocześnie wyposażone sale z pewnością zadowolą zarówno organizatorów, jak i uczestników wydarzeń firmowych. Obiekt oferuje komfortowe pokoje 1-, 2- i 3-osobowe zlokalizowane w 4 budynkach: Stajni, Spichlerzu, Stodole oraz Oficynie. Pałac dzięki położeniu w sercu Rudawskiego Parku Krajobrazowego zachwyca krajobrazami o każdej porze roku.


4. PAŁAC BRZEŹNO

Pałac Brzeźno chętnie odwiedzany jest zwłaszcza przez miłośników gry w golfa. Obiekt ten bowiem oferuje swoim gościom 18-dołkowe pole golfowe. Pałac posiada przepiękne i klimatyczne wnętrza oraz zabytkowy i niezwykle malowniczy park. Niewątpliwym atutem jest wyśmienita kuchnia i profesjonalizm personelu, który służy pomocą przy organizacji różnego rodzaju eventów. 


5. PAŁAC DĘBOWY

Hotel Dębowy to kompleks, w skład którego wchodzi Pałac Dębowy, Restauracja Dębowa, Sala Dębowa i Domek Grillowy. Bogata oferta noclegowa, gastronomiczna, konferencyjna i rekreacyjna powinna zadowolić każdego gościa. Mieści się przy ulicy Korczaka w miejscowości Bielawa. Tutaj organizowane są niezapomniane biesiady przy grillu do białego rana. To miejsce doskonale sprawdza się podczas firmowych wyjazdów integracyjnych. 


6. ZAMEK MOSZNA

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie kojarzy Zamku Moszna w województwie opolskim? Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim podobieństwu do zamku Hogwart z bestsellerowej serii książek o Harrym Potterze autorstwa. J.K.Rowling. Odbywają się tutaj zloty fanów młodego czarodzieja i różnego rodzaju zabawy o tematyce magicznej. Ta perełka średniowiecznej architektury zachwyca nie tylko miłośników książkowego chłopca z blizną. Znajdziecie tu 365 pomieszczeń utrzymanych w pałacowym stylu. Mimo wielu remontów obiekt zachował swój pierwotny charakter. 

Mamy nadzieję, że któraś z naszych propozycji Was zaciekawiła na tyle, by głębiej przyjrzeć się pałacowej ofercie. Polska skrywa naprawdę piękne perełki architektoniczne. Zamkowych murów nie zniszczyły ani wojny, ani czas, ani zjawiska atmosferyczne. Bardzo się cieszymy, że możemy zwiedzać tak piękne miejsca. I Was również zachęcamy!

Polceane obiekty konferencyjne

Pałac Wojanów

Pałac Wojanów

Jelenia Góra
Zamek Czocha

Zamek Czocha

Leśna
Moszna Zamek

Moszna Zamek

Moszna

Mogą Cię Zainteresować również

Mazowieckie pałace, w których warto zorganizować konferencje

Mazowieckie pałace, w których warto zorganizować konferencje