Organizacja targów

Wszelkiego rodzaju targi oraz wystawy są coraz bardziej popularnymi formami wydarzeń. Ich celem jest zgromadzenie wielu wystawców w celu zaprezentowania swoich produktów lub usług. Najczęściej można się spotkać z targami ślubnymi, edukacyjnymi, biznesowymi, motoryzacyjnymi, turystycznymi czy rolniczymi. Dziś pragniemy przyjrzeć się temu, jak wygląda organizacja targów oraz stoisk targowych.

 

Fot. Unsplash

Organizacja targów krok po kroku

Kompleksowa organizacja targów to przede wszystkim proces, który trwa od momentu pojawienia się pomysłu, przez znalezienie odpowiedniego miejsca, realizację, aż po wysłanie podziękowań biznesowych za udział w wydarzeniu. Pierwszym krokiem jest więc znalezienie odpowiedniego miejsca. Organizacja kongresów i targów wymaga dużej przestrzeni, która jest w stanie pomieścić nawet kilkadziesiąt stanowisk. Organizatorzy najczęściej wybierają więc różnego rodzaju hale (przykładem jest wielofunkcyjny obiekt Targi Lublin S.A., który proponuje m.in. dwie duże hale, które są w stanie pomieścić 2000 i 5000 osób). Takie pomieszczenia muszą być przede wszystkim odpowiednio oświetlone oraz wyposażone w klimatyzację i profesjonalne sprzęty nagłośnieniowe. Dużą rolę odgrywa również cała infrastruktura, czyli m.in. parkingi, windy towarowe i osobowe, a także podjazdy dla samochodów osobowych i ciężarowych. Sufit hali musi być wysoki - tak, by nie był przeszkodą dla kilkupoziomowych konstrukcji. Następnym krokiem jest zaproszenie wystawców, a co za tym idzie, rozplanowanie układu stoisk. Można rozmieścić je wg przyjętego klucza - czyli np. wg kolejności alfabetycznej lub tematycznej - sposobów jest naprawdę sporo. Zapraszając wystawców, należy pamiętać o zbadaniu ich potrzeb - część z nich zapewne zgłosi zapotrzebowanie na flipcharty, projektory czy inne sprzęty multimedialne. Organizacja targów branżowych wiąże się z dużą odpowiedzialnością, dlatego też należy podejść do niej w kompleksowy sposób. Warto pamiętać o nawet najdrobniejszych elementach, takich jak chociażby przygotowanie identyfikatorów dla gości


Fot. Unsplash

 

Organizacja stoiska na targach

Organizacja stoisk targowych wymaga przede wszystkim dużej logistyki oraz wyobraźni. Należy zaplanować układ w taki sposób, by poruszanie się po hali było intuicyjne i przyjemne. Powinno się wytyczyć alejki, by goście mieli swobodny dostęp do wszystkich stanowisk. Warto także podzielić przestrzeń na sektory - tak, by ułatwić gościom znalezienie tego usługodawcy, który ich interesuje. Organizacja targów i wystaw wymaga także odpowiedniej reklamy i promocji. Tylko w taki sposób można dotrzeć do dużej liczby wystawców, jak i gości, którzy zechcą wziąć udział w przedsięwzięciu. Istnieje także coś takiego, jak organizacja wyjazdów na targi. Na rynku znajdują się specjalne firmy, które specjalizują się w organizacji wyjazdów indywidualnych lub grupowych. Warto więc zrobić rozpoznanie w tym temacie i zyskać nowych zainteresowanych, którzy na co dzień mieszkają np. w innym mieście czy województwie. 

Fot. Unsplash

Polceane obiekty konferencyjne

Targi Lublin S.A.

Targi Lublin S.A.

Lublin

Mogą Cię Zainteresować również

Organizacja kongresów

Organizacja kongresów

Podziękowanie za spotkanie biznesowe

Podziękowanie za spotkanie biznesowe

Identyfikatory konferencyjne

Identyfikatory konferencyjne