Najlepsze hotele na konferencje nad jeziorem

Konferencje nad morzem i konferencje w górach cieszą się zawsze dużą popularnością. Organizatorzy spotkań biznesowych, chcąc oderwać swoich gości od zgiełku miasta i codziennych problemów, zabierają ich na łono natury, gdzie malownicza przyroda tworzy doskonałe tło organizowanego wydarzenia. Nie zapominajmy jednak o tym, że piękną przyrodę znajdziemy nie tylko na północy i południu kraju, ale również w innych miejscach, np. nad jeziorem.

Dzisiaj prezentujemy, według nas, najlepsze hotele na organizację konferencji lub szkolenia nad jeziorem. To również idealne miejsca na wyjazd firmowy nad jeziorem. Zapraszamy do lektury!

Jak jezioro, to oczywiście... MAZURY!

ZALESIE MAZURY ACTIVE & SPA

Pierwszą z naszych propozycji jest Zalesie Mazury Active Spa nad Jeziorem Orzyc, w miejscowości Barczewo. Zaledwie 18 km dzieli to miejsce od Olsztyna, co stanowi doskonałą lokalizację na szybki wypad ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. W ofercie Zalesie Mazury Active Spa  znajdują się nowoczesne sale konferencyjne, a także sale spełniające funkcje bankietowe. Do dyspozycji organizatorów spotkań biznesowych obiekt oddaje również Mazurską Chatę Biesiadną, w której można bawić się do rana przy przysmakach z grilla lub ogniska, popijając różnego rodzaju wyskokowe trunki.W Zalesie Mazury Active Spa nie trzeba obawiać się również o zakwaterowanie uczestników spotkania. Mazurski obiekt posiada aż 199 miejsc noclegowych w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych. Ośrodek jest też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Dodatkowo goście ośrodka mogą się zrelaksować w Mazurskim SPA, co z pewnością będzie miłą nagrodą po skończonej konferencji.

HOTEL OGNISTY PTAK

Pozostając jeszcze chwilę na Mazurach, przenieśmy się do wsi Ogonki pod Węgorzewem. Hotel Ognisty Ptak nad samym Jeziorem Święcajty  jest doskonałym miejscem do aktywnego spędzania czasu. Umożliwia wypożyczenie kijów do nordic walking, rowerów, a także sprzętu wodnego.


Konferencja nad jeziorem nie może się też odbyć tutaj bez rejsu jachtem lub spływu kajakowego, podziwiając malownicze mazurskie tereny. Event managerom oferuje na wynajem trzy sale konferencyjno-szkoleniowe: Salę Kolumnową, Salę Żeglarską i Wieżę Widokową. Sale wyposażono w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu organizatorzy nie muszą go wypożyczać z zewnętrznych firm lub "targać" swojego.

MAZURSKI RAJ HOTEL MARINA & SPA

Z kolei nad Jeziorem Bełdany, w miejscowości Ruciane Nida, mieści się klimatyczny Mazurski Raj Hotel Marina & SPA. Malownicze tereny Puszczy Piskiej zachęcają wręcz do pieszych wycieczek, szaleństw na skuterach wodnych lub organizacji imprezy w plenerze. Hotel świadczy również usługę nauki żeglarstwa.

6 hektarów daje wiele możliwości organizacji uczestnikom eventu dodatkowych atrakcji. Rozbudowana oferta konferencyjna składa się z kilku sal konferencyjnych o zróżnicowanej powierzchni, które można ze sobą łączyć w razie potrzeby. Miłośników sportu ucieszy z pewnością Hala Sportowa, na której można zorganizować integracyjne rozgrywki w piłkę.


Miejsca nad jeziorem, które sprawdzą się na organizację konferencji, są nie tylko na Mazurach.  

Równie piękne obiekty znajdziemy np. w województwie kujawsko-pomorskim.

DWOREK WAPIONKA

Trzygwiazdkowy Dworek Wapionka w Górznie, znajduje się pomiędzy dwoma jeziorami, na terenie Parku Krajobrazowego na Pojezierzu Brodnickim. 7 hektarów daje wiele możliwości organizacji imprez plenerowych lub atrakcji na świeżym powietrzu. Kompleks posiada prywatną plażę nad jeziorem.

Dworek Wapionka może pochwalić się dogodną lokalizację i dobrym połączeniem komunikacyjnym z Toruniem (90 km), Olsztynem (110 km), Warszawą (170 km). Kompleks składa się z trzech oddzielnych budynków: Starego Młynu, Starego Dworku i Dworku pod Strzechą. Gościom szczególnie podobają się tutaj pokoje utrzymane w rustykalnym klimacie. Z kolei niewątpliwą wizytówką tego miejsca jest Restauracja Karczma Młyn z własną pstrągownią i działającym kołem młyńskim.HOTEL WARSZAWIANKA


Nad Jeziorem Zegrzyńskim z kolei w województwie mazowieckim mieści się Hotel Warszawianka dysponujący również prywatną plażą, przeznaczoną wyłącznie dla hotelowych gości, co gwarantuje spokój, komfort i bezpieczeństwo. Można również wynająć motorówkę, żaglówkę lub skuter wodny. W hotelu znajduje się nowoczesny Aquapark.


Dla organizatorów konferencji i szkoleń Hotel Warszawianka w Serocku przygotował ponad 30 funkcjonalnych sal konferencyjno-szkoleniowych, które sprawdzą się zarówno podczas kameralnych spotkań, jak i dużych konferencji czy kongresów. Niektóre z sal można ze sobą łączyć w najróżniejsze konfiguracje.


To tylko część obiektów, w których można zorganizować konferencje nad jeziorem. Polska pięknymi jeziorami stoi (nie tylko na Mazurach), dlatego o hotelach nad jeziorem moglibyśmy pisać bardzo długo. W przyszłości na pewno ukaże się druga część nadjeziornych destynacji. Czekajcie cierpliwie!