Konferencja w Muzeum

Zastanawiałeś się kiedyś jak urozmaicić swoją konferencję? Pierwsze co przychodzi do głowy to zapewnienie różnorodnych atrakcji takich jak budki fotograficzne, czy gry zespołowe. Jednak warto przyjrzeć się temu aspektowi już na początku organizacji wydarzenia - przy wyborze miejsca. 

Organizacja konferencji w muzeum to coraz bardziej popularna opcja. Muzea wyróżniają się dodatkowymi urozmaiceniami, nowoczesnymi technologiami oraz doskonałym porządkiem. Wyprawienie wydarzeń biznesowych w ścianach pełnych wiedzy i edukacji to wyłamanie się ze schematu sztywnych ram typowych konferencji. Dlaczego? Zostańcie z nami? 

Dlaczego warto zorganizować konferencję w muzeum?

Organizując konferencję w muzeum, otworzysz przed uczestnikami drzwi do niezwykłego świata, gdzie historia i kultura staną się inspiracją dla nowych idei i perspektyw. Muzea to nie tylko przestrzenie pełne bezcennych eksponatów, ale także świadectwa przeszłości i dziedzictwa. 

Podczas konferencji w muzeum uczestnicy mają okazję do eksploracji nie tylko tematów poruszanych na prezentacjach, ale również samego otoczenia, które może stać się źródłem inspiracji. 

Muzea oferują także wyjątkową atmosferę, która sprzyja nawiązywaniu kontaktów i wymianie myśli. Obecność dzieł sztuki i eksponatów może pobudzać kreatywność i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Co więcej, organizacja konferencji w muzeum pomaga wspierać dziedzictwo kulturowe i promuje edukację i świadomość historyczną. 

Jak wybrać odpowiednie muzeum na konferencję? 

Wybór odpowiedniego muzeum na konferencję to kluczowy etap w procesie organizacji udanego wydarzenia. Oczywiście, estetyka i wartość zbiorów są ważne, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. 

Podczas wyboru odpowiedniego muzeum dla konferencji, warto zastanowić się nad jej głównym celem. Czy pragniemy, aby nasi uczestnicy mogli delektować się arcydziełami sztuki w przerwach między prezentacjami, czy może bardziej zależy nam na stworzeniu kameralnego, kreatywnego otoczenia, które pobudzi ich wyobraźnię?

Istotne jest również zrozumienie, że muzea nie są jednorodne. Każde z nich ma własny charakter, historię i unikalną atmosferę. Warto zastanowić się nad tym, czy chcemy, aby nasza konferencja odbyła się w muzeum sztuki nowoczesnej, gdzie nowatorskie pomysły są na porządku dziennym, czy może lepiej sprawdzi się miejsce historyczne, które będzie inspiracją do refleksji nad przeszłością i przyszłością.

W jakim muzeum zorganizować konferencję? 

Na mapie Polski znaleźć można wiele unikalnych przestrzeni muzealnych, które świetnie sprawdzą się jako miejsca wydarzeń. Niezależnie od tego czy szukasz sal eventowych nad morzem, w górach, czy na mazurach - w każdym zakątku znajdzie się interesujące muzeum, które urozmaici każdą konferencję. Jak wybrać idealne miejsce? Przedstawiamy pięć najlepszych muzeów do organizacji wydarzeń! 

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie

Pierwszym muzeum wartym uwagi przy organizacji konferencji - i nie tylko - jest Żydowskie Muzeum Galicja zlokalizowane na krakowskim Kazimierzu. Każdego roku Muzeum odwiedzane jest przez ponad 60 tysięcy osób ze wszystkich zakątków świata - nie tylko żydowskiego pochodzenia. Muzeum stało się częścią polskiego i żydowskiego kulturalnego pejzażu Krakowa, ale też kluczową instytucją przywracającą zainteresowanie żydowską kulturą w Polsce. 

Krakowskie muzeum to ponad 600 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, która pozwala na organizację wydarzeń dla nawet 200 osób. Do dyspozycji organizatorów zostały oddane trzy muzealne sale o różnej wielkości. Dzięki temu można tutaj wyprawić zarówno większe konferencje, jak i kameralne spotkania w niepowtarzalnej atmosferze. Wszystkie sale wyposażone są w ekran, projektor, laptop i flipchart. Dodatkowo Sala Główna oraz Sala im. Rodziny Taubego są wyposażone w nagłośnienie. Sale posiadają także dostęp do światła dziennego.

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

Uczestników twojej konferencji może zainteresować historia Polskiego Państwa Podziemnego? Idealnym miejscem na jej organizację będzie Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Dzięki swojemu dobremu położeniu - zaledwie parę kroków od Dworca Kraków Główny oraz Starego Rynku jest ono świetnym punktem turystycznym, ale również funkcjonalnym miejscem spotkań. 

Na organizatorów czeka tutaj aż 6500 metrów kwadratowych przepełnionych interesującą i inspirującą historią. Wydzielone zostały trzy sale eventowe z największą o pojemności aż 250 osób. Nie zabraknie tutaj klimatyzacji oraz szybkiego internetu bezprzewodowego. Sale oferują też nowoczesne ekrany i rzutniki z systemem przednioprojekcyjnym, a dodatkowo doświadczony zespół Muzeum z chęcią pomoże w organizacji każdego wydarzenia. Obiekt jest również całkowicie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a dodatkową atrakcją w tej wyjątkowej przestrzeni będzie możliwość zorganizowania zwiedzania z przewodnikiem po ekspozycji muzealnej.

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Nie odstępujemy od tematyki wojennej. Kolejnym obiektem muzealnym na konferencję jest Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Ten nowoczesny budynek w ciekawy i interaktywny sposób przybliża zwiedzającym historię Marynarki Wojennej RP. Ekspozycje zawierające eksponaty broni i uzbrojenia morskiego nadają temu miejscu niepowtarzalnego charakteru.

W Muzeum do dyspozycji organizatorów dostępne są duże przestrzenie eventowe, które przyjmą nawet 500 osób, a to wszystko w otoczeniu eksponatów. Oprócz Sali Audiowizualnej na 121 osób przygotowano także przestrzeń Ekspozycji Plenerowej w połączeniu z tarasem widokowym na Zatokę Gdańską, który można zaaranżować na miejsce poczęstunku dla gości lub miejsce na przerwę kawową. Można także wynająć przestrzeń przed wejściem głównym gdyńskiego Muzeum. 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu 

Oprócz muzeów o tematyce wojennej mamy dla Was także Muzeum Górnictwa Węglowego! To miejsce, w którym poznać można historię górnictwa, ale także skorzystać z wielu atrakcji. Można zwiedzić skansen, kopalnie, rozegrać specjalny turniej Turbogolfa w podziemiach, a także wziąć udział w Śląskiej Biesiadzie z pysznymi śląskimi potrawami i regionalnym piwem.

Muzeum dla organizatorów przygotowało wiele interesujących przestrzeni konferencyjnych. Niektóre z pomieszczeń położone jest nawet 320 metrów pod ziemią!  Sale różnią się wielkością powierzchni, dlatego każdy organizator znajdzie tu coś dla siebie. Największa przyjmie nawet 250 osób.  Każda z nich jest wyposażona w profesjonalny sprzęt multimedialny, niezbędny do przeprowadzenia spotkań biznesowych. Dodatkowo obiekt oferuje oprawę gastronomiczną każdego wydarzenia oraz możliwość organizacji firmowych bankietów, wystawnych kolacji oraz imprez firmowych.

Kopalnia Soli Wieliczka 

Przy tematyce kopalni nie mogliśmy również zapomnieć o najpopularniejszym zakładzie w Polsce! Kopalnia Soli Wieliczka, która aktualnie działa jako ciesząca się zainteresowaniem atrakcja i muzeum to niepowtarzalne miejsce do organizacji konferencji. Podziemne komory, korytarze, kaplice, jeziorka solankowe każdego roku podziwia ponad 1 000 000 gości z całego świata!

Posiadając aż 6 unikalnych przestrzeni eventowych, Kopalnia staje się doskonałym wyborem dla organizatorów spotkań biznesowych, seminariów i konferencji. Największa z tych przestrzeni, Komora Warszawa, może pomieścić imponującą liczbę 700 Gości, co sprawia, że jest idealnym miejscem na duże wydarzenia. Kopalnia Soli Wieliczka to nie tylko ogromna przestrzeń, ale także wyjątkowe otoczenie. Goście konferencji mają okazję odkryć fascynującą historię tego miejsca, przemierzając korytarze i komory wykute w soli. To niezapomniane połączenie nauki, kultury i rozrywki.

Mogą Cię Zainteresować również

 Sale na wynajem Warszawa Centrum

Sale na wynajem Warszawa Centrum

Sale na wynajem Gdańsk Centrum

Sale na wynajem Gdańsk Centrum

Sale konferencyjne przy lotnisku

Sale konferencyjne przy lotnisku