Jak zorganizować wigilię firmową?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami - aż trudno uwierzyć, że odbędą się one za 36 dni! To czas, w którym sklepowe półki zaczynają się zapełniać świątecznymi dekoracjami, w centrum miast przygotowywane są jarmarki, a w kawiarniach unosi się zapach cynamonu i grzanego wina. Jest to również odpowiedni moment na zaplanowanie wigilii firmowej. Z tego artykułu dowiesz się, jak podejść do tego zadania! 


Gdzie zorganizować wigilię firmową?

Wigilia firmowa to świetna okazja do miłego spędzenia czasu ze współpracownikami, która zdecydowanie sprzyja integracji. Wydarzenie to można zorganizować w różnego rodzaju miejscach - w restauracjach, kawiarniach, obiektach kultury, ośrodkach konferencyjnych, a także w biurze. Wszystko zależy od budżetu oraz od potrzeb firmy. Możliwości jest wiele i gwarantujemy, że w każdym z wymienionych miejsc możliwe jest stworzenie ciepłej, serdecznej atmosfery. Należy jednak pamiętać, aby nie organizować spotkań świątecznych na ostatnią chwilę, bowiem frekwencja pracowników może nie być zadowalająca. Sprawdź, jak napisać zaproszenie na wigilię firmową tekst.


Wigilia firmowa Warszawa

Trzeba przyznać, że w stolicy zdecydowanie nie brakuje miejsc, w których można zorganizować wigilie firmowe. Zrealizujesz je zarówno w ścisłym centrum miasta, jak i na obrzeżach - w klimatycznych obiektach, jak i w tych o oficjalnym charakterze. Jeśli zastanawiasz się, jak zorganizować wigilię firmową Warszawa, to w pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz zorganizować standardowe spotkanie wigilijne, czy może zależy Ci na czymś ekstrawaganckim i nieszablonowym. W przypadku pierwszej opcji organizacja wigilii firmowej Warszawa może mieć miejsce w jakiejś eleganckiej restauracji. 

Jednak gdzie na wigilie firmową Warszawa o dość "luźnym" charakterze? Zastanów się nad wyjściem na łyżwy, świątecznym karaoke lub... swobodną imprezą, na której będą obowiązywały zabawne, świąteczne stroje. Sprawdź też wigilia firmowa dress code!


Wigilia firmowa Wrocław

Wrocławski rynek w okresie przedświątecznym jest jeszcze bardziej atrakcyjny, niż w pozostałych miesiącach. M.in. dlatego też warto jest zorganizować wigilię firmową właśnie w centrum stolicy Dolnego Śląska. Znajduje się tam wiele atrakcyjnych obiektów - restauracji, hoteli czy ośrodków konferencyjnych i szkoleniowych. Jeśli zależy Ci na miejscu, którego Twoi współpracownicy nie zapomną, to koniecznie sprawdź ofertę Sky Tower. Panorama na urokliwie oświetlone miasto naprawdę robi wrażenie!


Wigilia firmowa Poznań

Na poznańskim rynku głównym oraz na placach już w listopadzie można obserwować świąteczne szaleństwo - oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu! Klimat Bożego Narodzenia widoczny jest we wszelkiego rodzaju knajpach oraz hotelach, więc na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie. By ułatwić sobie wybór lokalu, poza klimatycznymi dekoracjami, weź pod uwagę również opinie o interesujących Cię obiektach oraz oczywiście... różnorodność menu wigilijnego. Uważamy, że warto jest postawić na nowe smaki, które będą się przeplatały z tradycyjnymi kulinariami świątecznymi.


 Wigilia firmowa w restauracji

Restauracje cieszą się zdecydowanie największym powodzeniem jako przestrzeń do organizacji wigilii firmowych. W końcu połączenie dobrego jedzenia i długich rozmów w towarzystwie współpracowników to prawdziwy klucz do sukcesu każdego spotkania. Musisz jednak pamiętać, aby dokonać rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ może się okazać, że gdy będziesz zwlekać, inne firmy po prostu Cię wyprzedzą. Zapoznaj się więc z ofertami przynajmniej kilku restauracji - wyszukując frazę restauracja Poznań wigilia firmowa lub restauracje na wigilię firmową Warszawa (albo inne, wybrane przez Ciebie miasto - i wybierz ten lokal, który zrobił na Tobie największe wrażenie.


Wigilia firmowa w biurze

Organizacja wigilii firmowej może mieć także miejsc w biurze. Jeśli obawiasz się, że przestrzeń ta za bardzo będzie się kojarzyła Twoim pracownikom z obowiązkami, to podamy kilka sposobów na to, by i w miejscu pracy poczuć swobodny klimat zbliżających się świąt. Przede wszystkim warto jest wspólne udekorować pomieszczenie, w którym odbędzie się wigilia. Ubranie choinki, dekoracja okien, kolorowe lampki - to zdecydowanie pomoże w budowaniu odpowiedniej atmosfery. Ponadto, można także wspólnie upiec pierniczki, o ile oczywiście pozwala na to zaplecze kuchenne. Taka aktywność doskonale integruje cały zespół. Jeśli interesują Cię pomysły na wigilię firmową w biurze, zastanów się też nad grami planszowymi albo maratonem filmów świątecznych - w końcu kto nie czeka na "Kevina"?


Wigilia firmowa online

Wigilia firmowa w czasie pandemii w ubiegłym roku udowodniła, że spotkania online są naprawdę świetnym rozwiązaniem. Jeśli więc Twoja firma pracuje zdalnie lub z różnorakich względów niemożliwe jest Wasze spotkanie w restauracji lub biurze, zaproponuj formę online. Jak wygląda wigilia firmowa przez Internet? Cóż - jak tylko zechcesz! Bardzo dużym atutem jest fakt, że możliwe jest dołączenie do niej z każdego miejsca na świecie. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które umożliwia miłe spędzenie czasu i złożenie sobie życzeń tak naprawdę bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 


Ile trwa wigilia firmowa?

Czas trwania wigilii firmowej zależy od kilku czynników - przede wszystkim od miejsca, w którym spotkanie się odbędzie oraz od jego przebiegu. Przy dobrej zabawie nie liczy się czasu, więc może się zdarzyć, że Twoja impreza świąteczna przeciągnie się do późnych godzin. Jeśli zależy Ci np. na formalnej kolacji, to powinieneś liczyć na nią około 3-4 godzin. Jest to wystarczający czas, by skosztować serwowanych potraw, porozmawiać i wręczyć prezenty. To już od Ciebie zależy, co na wigilię firmową przygotujesz dla swoich pracowników.


Wigilia firmowa - koszty

Koszt organizacji wigilii firmowej również uzależniony jest od wielu zmiennych. W grę wchodzi bowiem wynajem lokalu, zamówienie kulinariów oraz ewentualne prezenty dla pracowników, które mogą przyjmować formę m.in. voucherów, akcesoriów, słodyczy czy świątecznych gadżetów. Niektóre przedsiębiorstwa interesuje np. wigilia firmowa w górach. Nietrudno więc się domyślić, że organizacja takiego wyjazdu wymaga zgoła większych nakładów finansowych, niż klasyczne wyjście do restauracji. Wigilia firmowa - koszty zależy zatem od wielu czynników, jednak jesteśmy przekonani, że możliwa jest organizacja spotkania świątecznego na każdą kieszeń. Nawet lokal na wigilię firmową Warszawa nie musi wiązać się z olbrzymią ceną. 


Mogą Cię Zainteresować również

Zaproszenie na wigilię firmową

Zaproszenie na wigilię firmową

Jak się ubrać na wigilię firmową?

Jak się ubrać na wigilię firmową?