Hotel, sala konferencyjna czy restauracja- Gdzie zorganizować spotkanie firmowe?


Każde miejsce ma swój niepowtarzalny klimat. Podczas spotkań biznesowych lokalizacja musi pasować do charakteru wydarzenia. Źle dobrany obiekt konferencyjny może popsuć całą konwencję eventu, dlatego tak ważne jest, aby już od początku mieć pewien pomysł i dopasować do niego najlepszą salę konferencyjną lub salę bankietową.


Czym wyróżniają się jednak konkretne miejsca? Gdzie zorganizować szkolenie a gdzie seminarium? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Wam zacieśnić obszar poszukiwań.


Targi, seminarium lub konferencja w hotelu


Hotele 4-gwiazdkowe i 5-gwiazdkowe to synonimy luksusu. Ulokowane są w prestiżowych dzielnicach dużych miast oraz najciekawszych obszarach turystycznych. Można je spotkań nad morzem lub w górach. Oferują niesamowite widoki z dużych i elegancko urządzonych apartamentów. Ponadto zapewniają najwyższą jakość świadczonych usług, dzięki czemu hotele są doskonałym wyborem podczas dużych, międzynarodowych imprez.


Ich rozbudowane zaplecze audiowizualne, przestronne przestrzenie biznesowe oraz doświadczona obsługa pozwalają zaplanować targi tematyczne, seminaria naukowe i wszystkie wydarzenia, które zrzeszają śmietankę towarzystwa, specjalistów różnych dziedzin oraz ważnych reprezentantów koncernów. Zazwyczaj w hotelach znajduje się co najmniej kilka dużych sal konferencyjnych mogących pomieścić po kilkaset uczestników, dlatego są również doskonałym wyborem podczas konferencji.


Warsztaty i szkolenia a sala konferencyjna


W Polsce coraz popularniejszy staje się trend budowania miejsc przeznaczonych wyłącznie do organizacji wydarzeń firmowych. W każdym dużym mieście znajdziemy nowoczesne centrum konferencyjne bądź biura goworkingowe. Zazwyczaj zlokalizowane są w najważniejszych dzielnicach biznesowych, w otoczeniu hoteli i restauracji. Reprezentacyjna okolica stanowi świetne podłoże dla organizacji zebrań, negocjacji i rozmów kwalifikacyjnych na wysokie stanowiska. Doskonałe połączenia komunikacji miejskiej, bliskość dworców autobusowych, kolejowych i lotnisk pozwala w łatwy sposób zebrać się uczestnikom z różnych regionów kraju.


Podczas organizacji szkoleń i warsztatów świetnie sprawdzają się również indywidualne sale konferencyjne. Ulokowane na piętrze drapacza chmur lub w zabytkowej kamienicy dają poczucie prywatności. Jednocześnie odnajdziemy w nich pełne zaplecze multimedialne: ekrany, rzutniki multimedialne, rzutniki folii, flipcharty, systemy nagłośnieniowe i oświetleniowe, sprzęt do tłumaczenia symultanicznego oraz dostęp do szybkiego, niezawodnego internetu.


Oprócz sal konferencyjnych udostępnione zostaje nam zaplecze sanitarne oraz gastronomiczne. Niezależna sala szkoleniowa to idealne rozwiązanie, jeśli nie czujemy potrzeby wynajmu całego obiektu, a jednocześnie chcemy zapewnić gościom zamknięty teren, w którym będą mogli czuć się swobodnie.Przyjęcie lub bankiet w restauracji


Co jeśli jednak zależy nam na mniej formalnym charakterze spotkania? Gdy planujemy imprezę integracyjną, sale szkoleniowe i sale konferencyjne nie sprawdzą się najlepiej. Mogą powodować zbytnią krępację, a przecież tego tupu wydarzenia mają na celu zacieśnianie więzi między pracownikami i budowanie zgranego zespołu. Coraz częściej możemy spotkać się z tym, że polityka firm skupia się na ludziach i relacjach między nimi. Ma to szczególne znaczenie w zawodach opartych o kreatywność i nowoczesne technologie.


Powoli odchodzi się od typowej pracy przy biurku dla bardziej pomysłowych i kolorowych przestrzeni. Podczas planowania bankietu, jubileuszu lub imprezy okolicznościowej można zdecydować się na elegancką restaurację. Ich niekonwencjonalne, tematyczne wnętrza to doskonalę miejsce na spotkanie. Goście wyczuwają swobodę, dzięki czemu rozwijają się nieformalne rozmowy. W ten sposób buduje się wizerunek wewnętrzny firmy oraz wzajemne zaufanie wśród pracowników.


Spotkanie biznesowe mają swoje indywidualne cechy i potrzeby. Każde z nich jest wyjątkowe i znacznie różni się od innych. W trakcie życia firmy odbywają się zarówno seminaria, konferencje, szkolenia, jak i bankiety czy bale. Można więc wybierać między najlepszymi hotelami, salami czy lokalami dostosowanymi do naszych aktualnych potrzeb. W ten sposób uwydatnimy to, co w danym spotkaniu jest najważniejsze.