Dofinansowanie do szkolenia

Aktualnie firmy i instytucje proponują szereg szkoleń oraz kursów, które oparte są zarówno na teorii, jak i praktyce. Ich oferta jest naprawdę bogata, jednak ceny także potrafią zaskoczyć. Nie wszyscy jednak wiedzą, że istnieje coś takiego, jak dofinansowanie do szkolenia. To świetny krok w kierunku osób, które nie dysponują dużym budżetem, a wyróżniają się chęcią zdobycia nowej wiedzy. W dzisiejszym artykule napiszemy nieco więcej na ten temat - to bliskie nam zagadnienie, ponieważ dzięki tego typu wydarzeniom można poznać ciekawe sale konferencyjne w centrum miasta.


Uzasadnienie wniosku o dofinansowanie szkolenia - przykład

Najważniejszy element podczas starania się o dofinansowanie na szkolenie stanowi odpowiednie wypełnienie wniosku, a szczególnie uzasadnienie tej prośby. W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jednostka musi wykazać, jakie dokładnie korzyści przyniesie dla niej owe szkolenie. Zdarza się też tak, że to dana firma stara się o dofinansowanie na szkolenia dla swoich pracowników. W takim przypadku także należy wskazać, jakie profity będą wynikały dla przedsiębiorstwa, gdy jednostki podniosą swoje kwalifikacje. Uzasadnienie wniosku o dofinansowanie szkolenia powinno więc zawierać argumenty odnośnie do chęci rozwoju, pogłębienia wiedzy oraz doskonalenia dotychczas zdobytych umiejętności.


Jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę

Zupełnie normalnym zjawiskiem jest fakt, że każdy pracodawca pragnie mieć możliwie najlepszy, wykwalifikowany zespół, dzięki któremu cała firma osiągnie założone cele. Mając to na względzie, zdecydowanie warto jest zainwestować w podnoszenie kwalifikacji osób zatrudnionych, szczególnie, że można starać się o dofinansowanie na szkolenie pracownika. Pracodawca w takiej sytuacji musi złożyć wniosek o dofinansowanie szkolenia, którego wzór można znaleźć w Internecie. Należy uzupełnić go o podstawowe dane - zarówno firmy, jak i konkretnego pracownika, a także dokładnie uzasadnić swój wniosek, o czym już wspomnieliśmy powyżej.


Dofinansowanie szkolenia z urzędu pracy

Może nie wszyscy wiedzą, ale istnieje coś takiego, jak dofinansowanie na szkolenie z Urzędu Pracy. Stworzone zostało ono z myślą o osobach, które świadczą prace. W ich przypadku możliwe jest uzyskanie nawet 80% kosztów całego szkolenia. W przypadku mikroprzedsiębiorstw w kolei można liczyć nawet na 100% dofinansowania. To bardzo atrakcyjna propozycja zarówno dla pracowników, jak i pracodawców, którzy mogą niemal dowolnie rozwijać swoje kompetencje. Niestety jednak... nie wszyscy mogą z niej skorzystać. Dofinansowanie na szkolenie z Urzędu Pracy w tym przypadku przysługuje osobom, które zatrudnione są na podstawie umowy o pracę. Nie skorzystają więc z nich ci, którzy zatrudnieni sią na postawie pozostałych umów cywilnoprawnych. Podobnie jest też z osobami, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą oraz z udziałowcami spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Dofinansowanie do szkolenia z Urzędu Pracy jest więc dobrym rozwiązaniem, ale zanim zacznie się wypełniać wniosek, należy dokładnie sprawdzić, czy w ogóle będziemy brani pod uwagę. Istnieją również specjalne szkolenia dla osób bezrobotnych, które finansowane są ze środków Funduszu Pracy. Prowadzone są one w formie indywidualnej lub grupowej (a teraz również jako eventy online) i mają na celu podniesienie wszelkich kwalifikacji, które zwiększą szansę jednostki na zdobycie zatrudnienia.


Dofinansowanie na szkolenia z Unii Europejskiej

Dofinansowanie szkolenia może odbywać się na różnych poziomach. Okazuje się bowiem, że na wiele ciekawych propozycji można też liczyć z ramienia Unii Europejskiej. Dofinansowania z Unii na szkolenia są bardzo różnorodne - kierowane są zarówno do mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw, jak i jednostek organizacyjnych na obszarze konkretnego województwa. Najprościej jest po prostu być na bieżąco z oferowanymi programami - w tym celu wystarczy od czasu do czasu wyszukać w Internecie frazę "szkolenie - dofinansowanie".