Basen zastąpił dach

Jeśli jesteście amatorami wody, a przy okazji nietuzinkowych rozwiązań, spodoba Wam się pomysł projektantów Marina Bay Sands w Singapurze. Postanowili wybudować zamiast tradycyjnego dachu kompleksu rozrywkowo-wypoczynkowego... basen!

[caption id="attachment_370" align="aligncenter" width="450" caption="http://dom.wp.pl/galeria/czego_tu_brakuje,339.html?page=1"][/caption]

Podniebny basen rozciąga się na powierzchni 12,5 tys. mkw, a woda w nim dochodzi do samej krawędzi. Marina Bay Sands to kompleks trzech wysokościowców, na których rozciągnięta jest ogromna platforma z basenem. W budynku mieści się kasyno, hotel, kino, restauracje i sklepy. A zatem po całym dniu zakupów, albo po przegranej w kasynie, można zrelaksować się pływając w basenie i podziwiając niezwykłe widoki z ponad 200-metrowego budynku.

[caption id="attachment_371" align="aligncenter" width="450" caption="http://dom.wp.pl/galeria/czego_tu_brakuje,339.html?page=2"][/caption]

W Marina Bay Sands na gości czeka najwyższy standard usług, pokoje hotelowe z wszelkimi wygodami, luksusowe SPA, oraz główna atrakcja - basen zamiast dachu z 650 gatunkami roślin i 250 gatunkami drzew. Niestety to oferta tylko dla nielicznych. Budowa całego kompleksu kosztowała 5 mld dolarów.